Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

17 maja 2020

Szachiści z powiatu ponownie w Sudanie. Kto był najlepszy?

Jak odszukać najciekawsze i najbardziej egzotyczne miejsce do gry? Szachiści z #powiatu nakielskiego udali się ponownie do afrykańskiego państwa Sudan.

W turnieju szachowym Belavenets Tournament Lichess rywalizowali adepci królewskiej gry z Sudanu, Sudanu Południowego i Polski. Patronem zawodów był Sergey Belavenets (1910-1942), sowiecki szachistą, który zginął w czasie II wojny światowej. Grano 7 rund przy wykorzystaniu systemu swiss, tempem 3 minuty + 7 sekund na zawodnika. Turniej przeprowadzono w godzinach 00.00-2.00 czasu polskiego.

Do Sudanu wybrała się tym razem większa reprezentacja z naszego regionu. Miejsca na podium przedstawiały się następująco: I miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin) 6/7, II miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) 5/7, III miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin) 4/7. Najlepszy miejscowy zawodnik  - Yohanna Yoyo z Sudanu Południowego, musiał zadowolić się IV miejscem z dorobkiem 4 punktów z 7 partii. W zawodach startowali także: Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz) i Damian Binger (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie).

Materiał: PS

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Baterie
od 0,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)