Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 maja 2019

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Odczytano list gratulacyjny od biskupa

fot.pow

fot.pow

26 maj 1994 roku nasz duszpasterz ksiądz Krzysztof Amborski# oddał się całkowicie Chrystusowi przyjmując sakrament kapłaństwa w katedrze poznańskiej z rąk księdza Arcybiskupa Jerzego Stroby.

Uroczystości związane ze srebrnym jubileuszem odbyły się w sobotę 25 maja 2019r. O godzinie 12:00 w kaplicy pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie odbyła się koncelebrowana msza święta dziękczynna. List gratulacyjny od księdza biskupa Jana Tyrawy został odczytany przez dziekana naszego dekanatu księdza Krzysztofa Wiśniewskiego, a homilię wygłosił proboszcz parafii w Ślesinie ksiądz Sławomir Bednarek.  Wzruszającymi pieśniami uświetnił uroczystość chór Semper Fidei z parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennika z Nakła nad Notecią pod dyrekcją Mirosławy Maison. Wśród obecnych byli liczni księża dekanatu, misjonarze oraz byli proboszczowie parafii w Występie.

Liczni zebrani wierni, goście oraz delegacje złożyli najserdeczniejsze życzenia proboszczowi Krzysztofowi, aby Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus prowadził po niełatwych drogach kapłaństwa.

materiał: Weronika Kończal

Auto nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)