Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 maja 2019

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Odczytano list gratulacyjny od biskupa

fot.pow

fot.pow

26 maj 1994 roku nasz duszpasterz ksiądz Krzysztof Amborski# oddał się całkowicie Chrystusowi przyjmując sakrament kapłaństwa w katedrze poznańskiej z rąk księdza Arcybiskupa Jerzego Stroby.

Uroczystości związane ze srebrnym jubileuszem odbyły się w sobotę 25 maja 2019r. O godzinie 12:00 w kaplicy pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie odbyła się koncelebrowana msza święta dziękczynna. List gratulacyjny od księdza biskupa Jana Tyrawy został odczytany przez dziekana naszego dekanatu księdza Krzysztofa Wiśniewskiego, a homilię wygłosił proboszcz parafii w Ślesinie ksiądz Sławomir Bednarek.  Wzruszającymi pieśniami uświetnił uroczystość chór Semper Fidei z parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennika z Nakła nad Notecią pod dyrekcją Mirosławy Maison. Wśród obecnych byli liczni księża dekanatu, misjonarze oraz byli proboszczowie parafii w Występie.

Liczni zebrani wierni, goście oraz delegacje złożyli najserdeczniejsze życzenia proboszczowi Krzysztofowi, aby Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus prowadził po niełatwych drogach kapłaństwa.

materiał: Weronika Kończal

Auto nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)