12 czerwca 2018

Ostatnia kolejka rozgrywek. Zawisza Bydgoszcz podejmował Tucholankę

fot: MM

fot: MM

W ostatniej kolejce rozgrywek A – klasy Zawisza Bydgoszcz podejmował Tucholankę #Tuchola. Wynik zszedł na dalszy plan, ponieważ po meczu piłkarze świętowali awans!

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy już raz okazali się lepsi, zwyciężając w rundzie jesiennej 7:1. Goście liczyli na to, że z racji przypieczętowanego awansu bez względu na wynik tego meczu, wprowadzi w szeregach Zawiszy rozluźnienie. Trener Jacek Łukomski dał od pierwszych minut pograć dotychczasowym rezerwowym, którzy na dużej intensywności rozpoczęli pierwszą połowę. I powinni zakończyć ją na prowadzeniu, ale w ostatnim etapie akcji brakowało skutecznego wykończenia, jak choćby w przypadku sytuacji Patryka Straszewskiego. 6 minut po rozpoczęciu drugiej części zabrakło szczęścia. Piłka po strzale Wojciecha Ruczyńskiego zatrzepotała na poprzeczce.

W 60 minucie, goście uciszyli jak zwykle głośnych kibiców gospodarzy, otwierając wynik spotkania. Bydgoszczanie natychmiast ruszyli do odrabiania strat, ale brakowało szczęścia. Swoje okazje mieli m.in. Bartosz Stoppel i Paweł Kanik. Dopiero druga sytuacja tego pierwszego przyniosła wyczekiwany remis. W ostatnich 10 minutach Tucholanka cofnęła się do obrony i broniła korzystnego rezultatu, jak się okazało skutecznie. Zawisza nie zakończył sezonu z przytupem, ale wynik tego meczu zszedł na dalszy plan. Piłkarze świętowali drugi krok w celu odbudowy profesjonalnej piłki w Bydgoszczy. Zespół czeka w przerwie dużo pracy, związanej z grą w lidze okręgowej. W międzyczasie w bydgoskim ratuszu rozstrzygnie się kwestia powrotu piłkarzy do gry na boisku w Bydgoszczy.

Zawisza Bydgoszcz – Tucholanka Tuchola 1:1 (1:1)

Bramka: Bartosz Stoppel