Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Iga Baumgart-Witan mistrzynią na 400m

fot. por. dr Diana Warchocka
Pod koniec sierpnia br. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w # Lekkoatletyce. Poziom, który zaprezentowały biegaczki na 400 m, w tym nasz terytorials z 8K-PBOT Iga Baumgart-Witan był mistrzowski.
Od samego początku szer. Iga Baumgart-Witan narzuciła mocne tempo. Wykorzystała wszystkie swoje największe atuty – długi krok, ambicję i przygotowanie psychofizyczne. To wszystko sprawiło, że osiągnęła wynik 51, 48 i wygrała stając się mistrzynią Polski na 400m. „Chciałam złamać granicę i zejść poniżej 51 sekund. Jednak zmienny i silny wiatr zrobił swoje. Trudno mi było wybrać odpowiednią taktykę, dlatego postanowiłam, że pobiegnę najszybciej jak się da. To był mój cel. Teraz skupiam się na mistrzostwach świata”- stwierdza szer. Iga Baumgart-Witan.
Obecnie w WOT służbę pełni już ponad 21 000 żołnierzy, w tym 18 000 ochotników oraz ponad 3 100 żołnierzy zawodowych.
Dla kogo WOT?
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.
O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.
Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT jest świetnym balansem pomiędzy życiem rodzinnym, zawodowym i możliwością służby dla Polski.
Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników za pośrednictwem organizowanych kursów specjalistycznych. Dla dużej części naszych żołnierzy bardzo istotne jest to, że mogą oni pełnić służbę w pobliżu miejsca zamieszkania.
Na zainteresowanie służbą wpływ mają innowacyjne metody i narzędzia szkoleniowe stosowane w WOT. Nowym podejściem jest wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz funkcjonariuszy jednostek antyterrorystycznych w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, które szkolą instruktorów w WOT.
materiał: por. dr Diana Warchocka
Czytaj również
- Pierwszy występ drużyny. "Dombek Football" na charytatywnym turnieju
- Intensywne przygotowania. Pierwszy sprawdzian już 26 lipca
- Dzień rozpoczęli porannym biegiem. Letnie treningi juniorów
- Losowanie par rundy wstępnej. Puchar Polski w okręgu bydgoskim
- Zawody strzeleckie w Kowalewku. Kto uzyskał najwyższe wyniki?
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Essa, w dniu 18-09-2019 17:13:44 napisał:
odpowiedz
Obserwator , w dniu 18-09-2019 17:51:01 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!