Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 lipca 2018

Turniej o Puchar Borów Tucholskich. Dobra passa Jana Rosińskiego

foto: powierzone

foto: powierzone

7 lipca Jan Rosiński wziął udział w XII turnieju szachowym o Puchar Borów Tucholskich, który został # rozegrany w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 12 minut na partię dla każdego zawodnika+4 sekundy za ruch. Organizatorem i głównym sędzią mistrzostw był znany tucholski działacz szachowy Piotr Jarosz.

Warto odnotować, że w zmaganiach wystąpił arcymistrz Mirosław Grabarczyk. Bardzo wysoki poziom turnieju potwierdza także udział mistrzów międzynarodowych, mistrza krajowego oraz kandydatów na mistrzów krajowych. Jan Rosiński może uznać swój występ w tak silnych rozgrywkach za bardzo udany. Co prawda pierwsze 2 rundy były przeciętne, ale już od 3 rundy zawodnik Feniksa wszedł w mistrzostwa z impetem. Mroczanin w trzeciej rundzie niespodziewanie pokonał Renatę Szczepocką-Kiełbatrowską, która posiada kategorię szachową I+ i ranking FIDE 1355.

W czwartej rundzie Jan Rosiński sprawił kolejną dużą niespodziankę pokonując Zygmunta Doraua, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1460. Dobra passa trwała dalej, co mroczanin potwierdził w kolejnej rundzie, gdzie pokonał Eryka Kiełbatrowskiego, którego ranking FIDE wynosi 1432. Jan Rosiński dołożył jeszcze cenny remis w ósmej rundzie z posiadaczem II kategorii szachowej Mateuszem Zielonką. W ostatniej rundzie Jan Rosiński zremisował z Włodzimierzem Jastrzębskim, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1603.

Warto przybliżyć sylwetkę Włodzimierza Jastrzębskiego. Jest to bez wątpienia bardzo ważna postać dla oświaty i szachów w naszym województwie. Włodzimierz Jastrzębski ma na swoim koncie wszystkie tytuły naukowe. Od 1978 roku był doktorem habilitowanym, a od 1990 roku jest profesorem. W latach 1996-2003 sprawował stanowisko szefa Instytutu Historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz piastował stanowisko dziekana Wydziału Humanistycznego UKW. Za swoje osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Miasta Bydgoszczy. Remis z tak wartościowym człowiekiem daje wiele satysfakcji. Właśnie tacy ludzie jak Włodzimierz Jastrzębski pokazują siłę intelektu szachistów. Możliwość zagrania z takim zawodnikiem jest wielkim zaszczytem i dumą.

Warto dodać, że Jan Rosiński dzięki udanym wynikom w tym turnieju zyskał aż 59 punktów do międzynarodowego rankingu FIDE na szachy szybkie. Podsumowując, zawody zostały przeprowadzone wręcz doskonale. Zarówno organizacja i poziom zmagań stały na ogromnym poziomie. Kolejnym powodem do zadowolenia z udziału w tych rozgrywkach jest spotkanie wielu wartościowych ludzi, którzy mają wiele pasji i wyznają piękne wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu codziennym.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Elewacje
Meble łazienkowe
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Meble kuchenne
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)