Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2018

Turniej o Puchar Borów Tucholskich. Dobra passa Jana Rosińskiego

foto: powierzone

foto: powierzone

7 lipca Jan Rosiński wziął udział w XII turnieju szachowym o Puchar Borów Tucholskich, który został # rozegrany w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 12 minut na partię dla każdego zawodnika+4 sekundy za ruch. Organizatorem i głównym sędzią mistrzostw był znany tucholski działacz szachowy Piotr Jarosz.

Warto odnotować, że w zmaganiach wystąpił arcymistrz Mirosław Grabarczyk. Bardzo wysoki poziom turnieju potwierdza także udział mistrzów międzynarodowych, mistrza krajowego oraz kandydatów na mistrzów krajowych. Jan Rosiński może uznać swój występ w tak silnych rozgrywkach za bardzo udany. Co prawda pierwsze 2 rundy były przeciętne, ale już od 3 rundy zawodnik Feniksa wszedł w mistrzostwa z impetem. Mroczanin w trzeciej rundzie niespodziewanie pokonał Renatę Szczepocką-Kiełbatrowską, która posiada kategorię szachową I+ i ranking FIDE 1355.

W czwartej rundzie Jan Rosiński sprawił kolejną dużą niespodziankę pokonując Zygmunta Doraua, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1460. Dobra passa trwała dalej, co mroczanin potwierdził w kolejnej rundzie, gdzie pokonał Eryka Kiełbatrowskiego, którego ranking FIDE wynosi 1432. Jan Rosiński dołożył jeszcze cenny remis w ósmej rundzie z posiadaczem II kategorii szachowej Mateuszem Zielonką. W ostatniej rundzie Jan Rosiński zremisował z Włodzimierzem Jastrzębskim, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1603.

Warto przybliżyć sylwetkę Włodzimierza Jastrzębskiego. Jest to bez wątpienia bardzo ważna postać dla oświaty i szachów w naszym województwie. Włodzimierz Jastrzębski ma na swoim koncie wszystkie tytuły naukowe. Od 1978 roku był doktorem habilitowanym, a od 1990 roku jest profesorem. W latach 1996-2003 sprawował stanowisko szefa Instytutu Historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz piastował stanowisko dziekana Wydziału Humanistycznego UKW. Za swoje osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Miasta Bydgoszczy. Remis z tak wartościowym człowiekiem daje wiele satysfakcji. Właśnie tacy ludzie jak Włodzimierz Jastrzębski pokazują siłę intelektu szachistów. Możliwość zagrania z takim zawodnikiem jest wielkim zaszczytem i dumą.

Warto dodać, że Jan Rosiński dzięki udanym wynikom w tym turnieju zyskał aż 59 punktów do międzynarodowego rankingu FIDE na szachy szybkie. Podsumowując, zawody zostały przeprowadzone wręcz doskonale. Zarówno organizacja i poziom zmagań stały na ogromnym poziomie. Kolejnym powodem do zadowolenia z udziału w tych rozgrywkach jest spotkanie wielu wartościowych ludzi, którzy mają wiele pasji i wyznają piękne wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu codziennym.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)