Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

„Dzielmy się sercem, a nie używkami”. To już trzynaste Spotkanie Mikołajkowe

W dniu 05.12.2019 r. pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w #Nakle nad Notecią zaprosili już po raz trzynasty na coroczne Spotkanie Mikołajkowe dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem, oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Z zaproszonych gości na spotkanie przybyli: Pan Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Pani Rozalia Wencel – Radna Powiatowa, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Promocji i Sportu, Pan Piotr Rugowski - Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle oraz Pan Mariusz Czyż - Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadkach.

Jak co roku spotkanie odbyło się w pięknej sali Restauracji Ekspresja w Nakle dzięki życzliwości i wsparciu Pana Szymona Brukwickiego oraz pracowników restauracji. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka w wykonaniu dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Samostrzela. Występ bardzo podobał się dzieciom i rodzicom.

W tym roku jednym z priorytetów w działaniach Poradni są zadania ukierunkowane na profilaktykę uzależnień. W związku z powyższym, chcąc włączyć tradycyjnie już element profilaktyczny w trakcie naszego spotkania, przeprowadziliśmy quiz wśród dorosłych i młodzieży: „Mity i prawdy na temat alkoholu”. Dodatkowo rodzice (oprócz życzeń świątecznych) oraz wolontariuszki z MOW otrzymali ulotki profilaktyczne (opracowane przez pracowników Poradni, a także udostępnione przez Sanepid Nakielski), w tym ostrzegające przed piciem alkoholu przez kobiety w czasie ciąży.

Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmiało: „Dzielmy się sercem, a nie używkami”. W związku z tym dzieci zaprosiliśmy do dekorowania lukrem pierników w kształcie serca. Prace były wspaniałe, zaangażowanie wielkie (zarówno dzieci, jak i rodziców), więc Mikołaj uznał, że wszystkie dzieci zapracowały na nagrodę – upominek (zajrzeliśmy do paczek i podpatrzyliśmy, że były to oprócz świątecznych słodkości poduszki przytulanki w kształcie serc oraz śliczne kubki ze świątecznym motywem).

W opiece nad dziećmi sprawnie i z dużą wrażliwością wspomagały nas (w ramach Projektu „Wykluczenie – nie ma Mowy!”) wolontariuszki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu pod opieką wychowawców: Renaty Zmarzły, Małgorzaty Romanek oraz Jerzego Makowskiego. Nasi Przyjaciele z Ośrodka przygotowali także dla dzieci przepiękne upominki – bałwanki (z pomocą wychowawcy – Emilii Grzeszczak).

Dzieci otrzymały nagrody - upominki dzięki środkom przekazanym przez Powiat Nakielski oraz z budżetów Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. W imieniu obdarowanych – Dziękujemy!

Dzięki wsparciu finansowemu z Komisji świętowaliśmy przy słodkościach, dużym powodzeniem cieszyły się też pyszne wypieki, które przywiozły ze sobą mamy, a także murzynki podarowane przez Pana Grzegorza Mordzaka (Zakład Produkcjno - Handlowy z Miastowic).

Dyrektor Poradni w imieniu swoim i pracowników składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Mikołajek, życząc z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wielu pięknych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Również wszystkim czytelnikom, klientom Poradni, zaprzyjaźnionym placówkom i instytucjom życzymy Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie, wypełnionych radością i miłością. Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia, te całkiem błahe i te ważne, te dostojne i te ciut niepoważne, niech się spełnią. Marzeń, o które warto walczyć, wartości, którymi warto się dzielić, przyjaciół, z którymi warto być i nadziei, bez której nie da się żyć - życzą

Dyrektor Ewa Burzyńska oraz Pracownicy PPPP w Nakle n. Not. i Filii w Szubinie

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)