Dziś mamy 16 lipca 2025, środa, imieniny obchodzą:

24 marca 2020

Drugi tydzień lekcji online rozpoczęty. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Tak jak w prawdziwej szkole - w poniedziałek rozpoczęliśmy już drugi tydzień lekcji online. #Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII szkół podstawowych oraz wszystkich licealistów. Wczoraj (23 marca) odbyły się także pierwsze zajęcia z psychologiem.

W pierwszym tygodniu na naszej stronie z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odnotowaliśmy ponad 270 tysięcy wejść. Projekt jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanych lekcji online na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Obecnie prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchamiamy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio - mówi marszałek Piotr Całbecki

Do kujawsko-pomorskich szkół podstawowych uczęszcza 178 tysięcy uczniów, do szkół ponadpodstawowych - ponad 80 tysięcy. W tym roku w regionie maturę zdawać będzie blisko 21 tysięcy osób. Do egzaminu ósmoklasistów przystąpi blisko 20 tysięcy uczniów.

Od poniedziałku nadajemy codziennie do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Zachęcamy uczniów również do powtórki materiału. Wszystkie lekcje rejestrujemy i udostępniamy, można z nich korzystać także w godzinach poza transmisją na żywo.

Jak dotąd największym zainteresowaniem cieszy się lekcja języka polskiego, poprowadzona przez polonistkę Jolantę Serocką. Lekcję wyświetliło już ponad 22 tysiące osób. Wczoraj odbyło się dziewiętnaście wirtualnych lekcji, które w sumie wyświetlono ponad 48 tysięcy razy. Spośród poniedziałkowych zajęć największą popularność zdobyła lekcja matematyki dla klas VIII. Zainteresowanie uczniów prowadzonymi lekcjami odzwierciedlają ilości zadawanych nauczycielom pytań i komentarzy do zajęć. Najwięcej zaobserwowaliśmy podczas lekcji języka angielskiego prowadzonej przez Aleksandrę Kowalską oraz podczas lekcji matematyki dla ósmoklasistów przygotowana przez Annę Berent.

W poniedziałek (23 marca) uczniowie skorzystali ze wsparcia psychologicznego. Porad udzielał szkolny psycholog. Po zajęciach przez godzinę specjalista odpowiadał na zadane przez uczniów pytania. Tygodniowy program zajęć dostępny na www.kujawsko-pomorskie.pl

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Uruchomiliśmy już dwa studia, z którego nadawane są zajęcia. Ulokowaliśmy je w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 23 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 6 (16)

    Buraki polityczne , w dniu 24-03-2020 11:16:34 napisał:

    A kiedy gmina dociągnie mi chociaż neta w ADSL? Albo światłowód? Radiówki nie ma, a plus minus i gnój mobile i pomarańcza to tylko muli w EDGE net. Czy ktoś pomyślał o białych dziurach w dostępie do neta w tym kraju?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 8 (16)

    czytelnik, w dniu 25-03-2020 12:33:06 napisał:

    Wszystko się wiesza, łącza są przeciążone. Edukacja zdalna to fikcja. Tylko ministerstwo uważa inaczej........ Zapraszam ministra edukacji tu, do nas, niech zobaczy pracę rodziców z dziećmi, nauczycieli z komputerem - gdy nic nie działa.n

    odpowiedz

    • 5 (13)

    PolskaWRuinie, w dniu 25-03-2020 19:31:27 napisał:

    Pic na wodę fotomontaż, jak cały ten nierząd!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Konstrukcje stalowe
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)