Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

25 sierpnia 2019

Zebranie sołeckie w Kowalewie. Priorytetem oświetlenie i drogi

fot. LZ

fot. LZ

Tylko 15 osób na 544 uprawnionych do głosowania, wzięło udział w # piątkowym zebraniu sołeckim w Kowalewie, podczas którego dzielono fundusz sołecki. Do dyspozycji wsi jest w tym roku 39 tys. 726,83 zł.

Jak rozdzielono pieniądze?
– promocja gminy – 1500 zł,
– postawienie dwóch lamp solarnych na ul. Sosnowej – 14 tys. zł,
– postawienie jednej lampy solarnej na ul. Pałuckiej – 7 tys. zł,
– zakup kostki na ul. Pałucką – 16 tys. 763 zł,
– doposażenie OSP Szubin – 463,83 zł.

W tym roku wieś zrezygnowała z doposażenia OSP Wąsosz i Ciężkowo, gdyż, jak stwierdzili mieszkańcy, w organizacji festynów pomaga im tylko jednostka szubińska, poza tym, w ich wsi nie ma podstawowych rzeczy, takich jak oświetlenie czy drogi.

Podczas zebrania zagospodarować trzeba było też 6237 zł z tegorocznego funduszu sołeckiego. - Lampy na Pałuckiej i Sosnowej w tym roku nie powstaną, bo burmistrz nie wiedział, że nie ma projektu. Na zebraniu pokazywał nam, gdzie staną 4 lampy, a teraz nic z tego nie wynika - powiedziała sołtys Kamila Szczepaniak. - Obiecał, a nie zrobił – dodała jedna z mieszkanek. Wolą mieszkańców, pieniądze zostaną więc przeznaczone na zakup kostki na ul. Pałucką.

Podczas zebrania rozmawiano też o bieżących problemach wsi. Mieszkańcy Sosnowej skarżyli się, że w sąsiedztwie budowy S-5 powstała melina. - Pełno butelek, śmieci, bałagan każdego dnia – mówili. Problem jest gminie znany a rozwiązaniem jest... przydzielenie osoby do posprzątania terenu. Mieszkańcy pytali też o to, kiedy zakończy się budowa kanalizacji sanitarnej i ile kosztuje przebudowa ul. Pałuckiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Mieszkanka, w dniu 26-08-2019 12:13:57 napisał:

  frekfecja to szał ahaha mówiłam rok.temu nikogo. to nieinteresuje!! tak robią co chcà

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pałuczanin, w dniu 26-08-2019 20:55:31 napisał:

  Kostka ?na pałuckiej siąsiady przejadą 2 razy swoimi tirami i po kosce albo.ciągniki na pole lepiej asfalt lampa na paułuckiej to na plus

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec kowalewa, w dniu 27-08-2019 14:54:19 napisał:

  mozna by było na rozwidleniu drug na pałuckiej z rożowej kostki zrobic obraz podkowy albo kowala zeby kojazyło się z kowalewem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Sprzedaż opon
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Remonty mieszkań
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)