Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

25 sierpnia 2019

Zebranie sołeckie w Kowalewie. Priorytetem oświetlenie i drogi

fot. LZ

fot. LZ

Tylko 15 osób na 544 uprawnionych do głosowania, wzięło udział w # piątkowym zebraniu sołeckim w Kowalewie, podczas którego dzielono fundusz sołecki. Do dyspozycji wsi jest w tym roku 39 tys. 726,83 zł.

Jak rozdzielono pieniądze?
– promocja gminy – 1500 zł,
– postawienie dwóch lamp solarnych na ul. Sosnowej – 14 tys. zł,
– postawienie jednej lampy solarnej na ul. Pałuckiej – 7 tys. zł,
– zakup kostki na ul. Pałucką – 16 tys. 763 zł,
– doposażenie OSP Szubin – 463,83 zł.

W tym roku wieś zrezygnowała z doposażenia OSP Wąsosz i Ciężkowo, gdyż, jak stwierdzili mieszkańcy, w organizacji festynów pomaga im tylko jednostka szubińska, poza tym, w ich wsi nie ma podstawowych rzeczy, takich jak oświetlenie czy drogi.

Podczas zebrania zagospodarować trzeba było też 6237 zł z tegorocznego funduszu sołeckiego. - Lampy na Pałuckiej i Sosnowej w tym roku nie powstaną, bo burmistrz nie wiedział, że nie ma projektu. Na zebraniu pokazywał nam, gdzie staną 4 lampy, a teraz nic z tego nie wynika - powiedziała sołtys Kamila Szczepaniak. - Obiecał, a nie zrobił – dodała jedna z mieszkanek. Wolą mieszkańców, pieniądze zostaną więc przeznaczone na zakup kostki na ul. Pałucką.

Podczas zebrania rozmawiano też o bieżących problemach wsi. Mieszkańcy Sosnowej skarżyli się, że w sąsiedztwie budowy S-5 powstała melina. - Pełno butelek, śmieci, bałagan każdego dnia – mówili. Problem jest gminie znany a rozwiązaniem jest... przydzielenie osoby do posprzątania terenu. Mieszkańcy pytali też o to, kiedy zakończy się budowa kanalizacji sanitarnej i ile kosztuje przebudowa ul. Pałuckiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Mieszkanka, w dniu 26-08-2019 12:13:57 napisał:

  frekfecja to szał ahaha mówiłam rok.temu nikogo. to nieinteresuje!! tak robią co chcà

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pałuczanin, w dniu 26-08-2019 20:55:31 napisał:

  Kostka ?na pałuckiej siąsiady przejadą 2 razy swoimi tirami i po kosce albo.ciągniki na pole lepiej asfalt lampa na paułuckiej to na plus

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec kowalewa, w dniu 27-08-2019 14:54:19 napisał:

  mozna by było na rozwidleniu drug na pałuckiej z rożowej kostki zrobic obraz podkowy albo kowala zeby kojazyło się z kowalewem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Sprawdzanie geometrii kół
Meble łazienkowe
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)