Wycieczka przedszkolaków z Kcyni. Trwa realizacja powstańczego projektu

fot. powierzone
Grupa z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni, w dniu# dzisiejszym wybrała się na zaproszenie Towarzystwa Historycznego w Kcyni na dworzec PKP.
Spacer realizowany był w ramach projektu pn. „Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka” – w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 1/2019. Dzieci miały okazję posłuchać o powstaniu wielkopolskim, przyjrzeć się i dotknąć eksponatów zgromadzonych na dworcu PKP związanych z powstaniem. Ogromną frajdę sprawiła dzieciom m.in. możliwość położenia się na noszach, przejażdżki we wózku czy przemierzenia hełmu.
Z zainteresowaniem i skupieniem dzieci wysłuchały panów: Artura Kubiaka i Piotrka Czyża, którzy przebrani w żołnierskie mundury, opowiadali o dawnej historii. Z pewnością taka namacalna żywa lekcja historii zostanie na dłużej w umysłach młodego pokolenia.
Do tej pory w ramach projektu odbyła się m.in. żywa lekcja historii w przedszkolu, spacer po miejscach pamięci, powiatowy konkurs plastyczny o tematyce powstańczej. Efektem końcowym będą patriotyczne malowidła na murach przedszkola. Projekt jest jednym z pięciu realizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni "Marzenie".
Materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni
Autor nie wyraża zgody na komentowanie
Galeria






Czytaj również
- Zainteresowani podwodnym światem zwierząt. Meduza w roli głównej
- Wspólne powitanie wakacji. Nie zabrakło tradycyjnego ogniska
- "Przedszkolaki recytują". Konkurs dla najmłodszych
- Darmowy stomatolog dla dzieci. Przedszkolaki na pierwszej wizycie
- Głowy pełne planów. Przedszkolaki z radością powitały wakacje
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!