Dziś mamy 16 lipca 2025, środa, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Wspólne odśpiewanie hymnu. Uczniowie wzięli udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

295 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego # Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią zaśpiewało hymn w ramach II. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do hymnu”.

W wydarzeniu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury bierze udział 300 szkół, w których kilkadziesiąt tysięcy dzieci zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. Konkurs rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca maja.

Zwycięzców poznamy w drugiej połowie czerwca. Przesłuchanie w Nakle odbyło się 9 maja w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Udział w nim wzięło jury w składzie: prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza oceniające wykonanie utworów.

Zgromadzonych przywitała Anna Maćkowska - dyrektor SP nr 2. Inicjatorką wydarzenia była tamtejsza nauczycielka muzyki - Sylwia Kozłowska, która także przygotowała dzieci do występu. Poza hymnem zaprezentowano Rotę oraz Marsz, marsz Polonia. Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy.

Życzymy powodzenia w konkursie, bowiem jest o co walczyć - za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 20 000 zł, a najlepsza szkoła w województwie otrzyma kwotę 5 000 zł.

materiał: Karol Maliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 115 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)