Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

Wspólna zabawa z pluszakami. Zajęcia z misiami w roli głównej

fot. NOK

fot. NOK

W środę, dzieci z przedszkola w #Ślesinie uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony corocznie 25 listopada.

Na początku wysłuchały wiersza „Misiowe święto” oraz „Misiowa wystawa” autorstwa Wiesławy Pyrcz. Obejrzały również książki, których bohaterami są misie duże oraz małe, szare, białe lub brązowe. Do najbardziej znanych przez przedszkolaków puchatych przyjaciół należy zdecydowanie Kubuś Puchatek, Miś Paddington, ale też Miś Pracuś, Miś Pako i wiele innych.

Po krótkiej dyskusji na temat przyniesionych na zajęcia miśków, przyszedł czas na zabawy, czyli gimnastykę z ulubionym pluszakiem, tor przeszkód i tańce.

Spotkanie przygotowane zostało przez Wiejski Dom Kultury oraz Bibliotekę w Ślesinie.

Materiał: Michał Dubkowski / Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)