Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wspólna zabawa dostarczyła dużo radości. Wróżby w bibliotece

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W bibliotece w Trzeciewnicy nastał czas związany z wróżbami# i magią a wszystko to za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek.

Do wspólnej zabawy zaproszono dzieci z I i II klasy miejscowej szkoły podstawowej. Spotkanie rozpoczęliśmy od przelewania wosku przez dziurkę od klucza aby z powstałego kształtu odczytać, co jest nam pisane w przyszłości. Następnie chcąc dowiedzieć się jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, każdy losował ukryte w worku przedmioty związane z danym zawodem. Okazało się, że będą wśród nas m.in.  nauczyciele, pielęgniarki czy stolarze. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików” czy poznawania imion przyszłych małżonków. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom dużo uśmiechu i radości.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)