Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 grudnia 2017

Womix wygrał z Dragonem Dobre. Siatkarze nie stracili ani jednego seta

W sobotę 16 grudnia Womix NTS Trójka Nakło rozegrał swoje kolejne spotkanie w ramach II #ligi pierwszej grupy PZPS. Tym razem do Nakła przyjechał Dragon Dobre. Nakielanie wygrali 3:0 i pewnie zdobyli trzy punkty do ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej zaczęli nakielanie. Duża skuteczność na siatce sprawiła, że na tablicy wyników było 13:9. Goście z Dobrego dzielnie walczyli i doprowadzili do remisu 20:20. W końcówce NTS zachował więcej spokoju i pewnie wygrał tego seta do 22. Warto dodać, że nakielanie w tym secie zdobyli 16 punktów z własnego ataku.

W drugiej odsłonie goście zaczęli od prowadzenia 4:2. Później lepszy okres gry NTS-u sprawił, że to on wyszedł na prowadzenie 9:6. Po czasie wziętym przez trenera gości, Dobre doprowadziło do remisu 11:11. W kolejnej fazie seta nakielanie wyszli na prowadzenie 18:16. Dragon nie odpuszczał i cały czas walczył o zwycięstwo w tym secie. Jednak do końca seta NTS kontrolował przebieg spotkania i wygrał tego seta do 23.

W trzeciej partii do stanu 12:13 trwała walka punkt za punkt. Kolejne trzy akcje zdobył Womix i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie w tym secie 15:13. Do końca gospodarze nie oddali prowadzenia i pewnie wygrali tę partię do 20 a w całym spotkaniu 3:0.

MVP spotkania: Dominik Zieliński (WOMIX NTS Trójka Nakło)

Po meczu kapitan drużyny Wojciech Kozłowski powiedział: „Założyliśmy sobie żeby przede wszystkim nie lekceważyć przeciwnika oraz narzucić swój styl gry. Wiedzieliśmy także czego możemy się spodziewać. Mimo słabszych fragmentów i kilku niepotrzebnych błędów indywidualnych, udało nam się zwyciężyć bez straty seta, co cieszy. Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, że potrafiliśmy utrzymać skupienie przez całe spotkanie. We wcześniejszych spotkaniach naszym problemem była gra przeplatana dobrymi i bardzo słabymi momentami. Udało nam się to w końcu ustabilizować. Na koniec w imieniu całej drużyny dziękuje kibicom za doping i wsparcie. Pozdrawiam”

WOMIX NTS Trójka Nakło – SPS Dragon Dobre 3:0 (25:22, 25:23, 25:20)

WOMIX: Wołowicz Mateusz (5), Kozłowski Wojtek(kpt) (10), Kurowski Patryk(6), Dominik Zieliński (18), Świtalski Maciej(7), Zieliński Piotr (5), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Krzysztof Baran, Kuba Majewski i Waldemar Wnuk.

Aktualnie WOMIX NTS Trójka Nakło awansował na 5 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.

Kolejne spotkanie NTS rozegra dopiero po nowym roku, 7 stycznia na wyjeździe z SMS Police, które przegrało w tej kolejce ze Stalą Grudziądz 3:1.