Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

Wieczór w szkole i wyjątkowy Dzień Matki. Nie brakowało niespodzianek

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

W miniony piątek, 11 maja 2018 r. uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej im. ppor.# M. Uleryka w Dziewierzewie wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Czarnecką spędziły "wieczór w szkole".

Zaproszono jednocześnie także wszystkie mamy, aby przy tej szczególnej okazji, uczcić zbliżający się Dzień Matki. Dzieci przygotowały pyszne babeczki oraz wręczyły mamom własnoręcznie wykonane mydełka. Na mamy czekała też inna niespodzianka…. otóż z inicjatywy Stowarzyszenia "Razem dla Dziewierzewa" zaproszono je na teren parku po niemieckim cmentarzu i tam każde dziecko wraz z mamą zasadziło drzewko lipy. Pomysłodawczynią sadzenia drzewek była pani Maria Żołądkiewicz. Dzieci z mamami oraz członkami stowarzyszenia posadziły ogółem 24 drzewka. Zajęcie to sprawiło wszystkim zaangażowanym dużo radości. W dalszej części czekały gry i zabawy sportowe przeprowadzone sprawnie pod okiem pani Aleksandry Kubackiej, smakołyki - pizza i kebab oraz już na samo zakończenie - wieczorny spacer po Dziewierzewie. To był wyjątkowy, wspólny wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w nim udział.

materiał: Maria Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)