Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 lipca 2024

Wewnętrzne ćwiczenia. Strażacy doskonalili swoje umiejętności

fot. OSP Mrocza (źródło: Wiecbork112.pl)

fot. OSP Mrocza (źródło: Wiecbork112.pl)

W minioną sobotę 6 lipca na placu przed remizą #Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy druhowie zorganizowali wewnętrzne ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Początek ćwiczeń związany był z teoretycznym przedstawieniem technik, jakie druhowie mieli w planie doskonalić. Ćwiczone założenia zakładały, że w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana, która jest zakleszczona. W związku z tym wykonano dostęp od tyłu pojazdu, poprzez usuwanie boków pojazdów. Prowadzona tematyka ćwiczeń jest związana z ciągłym rozwojem infrastruktury drogowej, ale również z przybywającym sprzętem w jednostce. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z nowymi technikami ratownictwa drogowego oraz ugruntowanie posiadanej już wiedzy w tym zakresie. Całe szkolenie było prowadzone przez dh. Damiana Dembeckiego, który na co dzień jest strażakiem w OSP Wierzchucin Królewski, a zarazem Ratownikiem Medycznym.

Materiał: Wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (7)

    Strażak SAM, w dniu 08-07-2024 12:43:19 napisał:

    Ćwiczenia na placu przed remizą.Brak mi słów na to co widzę i czytam.Ten "geniusz" który na tak idiotyczny pomysł wpadł powinien oberwać"pajdę"

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)