Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

17 lipca 2019

Wakacje pełne dobrej zabawy. Zajęcia stowarzyszenia Sąsiedzi

fot.  Stowarzyszenie Sąsiedzi

fot. Stowarzyszenie Sąsiedzi

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki "Sąsiedzi" w ramach# ogłoszonego konkursu ofert pod nazwą "Kultura i sztuka 2019", otrzymało dotację od Powiatu Nakielskiego na realizację zadania publicznego pod tytułem "Tropiciele letnich przygód na start".

Zadanie realizowane było w okresie od 1 do 12 lipca br., a działaniami objętych zostało 25 dzieci z Sipior i Studzienek (gmina Kcynia). Głównym celem projektu było zabezpieczenie interesującego i dobrze zorganizowanego czasu wolnego w czasie wakacji letnich poprzez upowszechnianie kultury i sztuki, a także rozwój edukacji artystycznej i zdrowotnej.

Różnorodny program zajęć stwarzał okazję do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowania odpowiednich nawyków i postaw. Zajęcia realizowane były w następujących blokach tematycznych: "Tworzyć jak artysta", "Kultura - lubię to!", "Podróże małe i duże" i "Zdrowo i aktywnie wypoczywam".

Uczestnicy letniego wypoczynku mieli możliwość wzięcia udziału w inspirujących do twórczego działania warsztatach artystycznych i tanecznych. Ogromną frajdę sprawiły wszystkim zajęcia kulinarne, podczas których pod czujnym okiem pana Marcina Gąsiorowskiego przygotowana została pizza i jogurtowe parfait. Wiele radości i sporo świetnej zabawy zapewnił dzieciom wyjazd do "Centrum zabaw i trampolin" oraz "Muzeum Mydła  i Historii Brudu" w Bydgoszczy, gdzie oprócz zwiedzania muzeum odbyły się warsztaty mydlane podczas, których każdy zaprojektował i wykonał własne mydło. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również pobyt na krytej pływalni Aquapark w Wągrowcu.

Uczestników letniego wypoczynku odwiedzili również mili goście: fotograf i miłośnik przyrody pan Jerzy Napierała, który opowiedział o przyrodzie, fotografii i leśnych spotkaniach ze zwierzętami oraz asp. szt. pan Marek Dubiel. Mundurowy uczulił dziec,i jak powinny bezpiecznie spędzać wakacje oraz prezentował radiowóz i omówił wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują policjanci.

Uwieńczeniem działań warsztatowych oraz wspólnie spędzonych dwóch tygodni był wernisaż, gdzie młodzi artyści zaprezentowali swoje prace plastyczne, a także zabawy prowadzone przez panie animatorki z Time4Party.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas będzie zaczątkiem do dalszego czynnego i bezpiecznego wypoczynku. W organizację zajęć włączyła się Szkoła Podstawowa i Filia Biblioteczna w Sipiorach. 

Materiał: Stowarzyszenie "Sąsiedzi"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 33

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)