Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 lipca 2019

Wakacje pełne dobrej zabawy. Zajęcia stowarzyszenia Sąsiedzi

fot.  Stowarzyszenie Sąsiedzi

fot. Stowarzyszenie Sąsiedzi

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki "Sąsiedzi" w ramach# ogłoszonego konkursu ofert pod nazwą "Kultura i sztuka 2019", otrzymało dotację od Powiatu Nakielskiego na realizację zadania publicznego pod tytułem "Tropiciele letnich przygód na start".

Zadanie realizowane było w okresie od 1 do 12 lipca br., a działaniami objętych zostało 25 dzieci z Sipior i Studzienek (gmina Kcynia). Głównym celem projektu było zabezpieczenie interesującego i dobrze zorganizowanego czasu wolnego w czasie wakacji letnich poprzez upowszechnianie kultury i sztuki, a także rozwój edukacji artystycznej i zdrowotnej.

Różnorodny program zajęć stwarzał okazję do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowania odpowiednich nawyków i postaw. Zajęcia realizowane były w następujących blokach tematycznych: "Tworzyć jak artysta", "Kultura - lubię to!", "Podróże małe i duże" i "Zdrowo i aktywnie wypoczywam".

Uczestnicy letniego wypoczynku mieli możliwość wzięcia udziału w inspirujących do twórczego działania warsztatach artystycznych i tanecznych. Ogromną frajdę sprawiły wszystkim zajęcia kulinarne, podczas których pod czujnym okiem pana Marcina Gąsiorowskiego przygotowana została pizza i jogurtowe parfait. Wiele radości i sporo świetnej zabawy zapewnił dzieciom wyjazd do "Centrum zabaw i trampolin" oraz "Muzeum Mydła  i Historii Brudu" w Bydgoszczy, gdzie oprócz zwiedzania muzeum odbyły się warsztaty mydlane podczas, których każdy zaprojektował i wykonał własne mydło. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również pobyt na krytej pływalni Aquapark w Wągrowcu.

Uczestników letniego wypoczynku odwiedzili również mili goście: fotograf i miłośnik przyrody pan Jerzy Napierała, który opowiedział o przyrodzie, fotografii i leśnych spotkaniach ze zwierzętami oraz asp. szt. pan Marek Dubiel. Mundurowy uczulił dziec,i jak powinny bezpiecznie spędzać wakacje oraz prezentował radiowóz i omówił wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują policjanci.

Uwieńczeniem działań warsztatowych oraz wspólnie spędzonych dwóch tygodni był wernisaż, gdzie młodzi artyści zaprezentowali swoje prace plastyczne, a także zabawy prowadzone przez panie animatorki z Time4Party.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas będzie zaczątkiem do dalszego czynnego i bezpiecznego wypoczynku. W organizację zajęć włączyła się Szkoła Podstawowa i Filia Biblioteczna w Sipiorach. 

Materiał: Stowarzyszenie "Sąsiedzi"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 33

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)