Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Uwaga na oszustów. Podszywają się pod pracownika gazowni

fot. pixabay

fot. pixabay

Mężczyzna podający się za pracownika gazowni oszukał i okradł mieszkańca# gminy Barcin. Mężczyzna, wchodzi do mieszkania rzekomo kontroluje urządzenia, a następnie proponuje zwrot pieniędzy za nadpłatę za prąd. Wykorzystując nieuwagę okrada ich z gotówki.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komisariatu Policji w Barcinie udali się do 77-latka, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik gazowni, który musi skontrolować instalację gazową. Następnie poinformował seniora, że jest nadwyżka zapłaty za prąd i chce oddać nadpłatę. Poprosił również o podanie odcinków opłaty za energię elektryczną oraz świadczenia pieniężnego. Mężczyzna wykorzystał sytuacje, a następnie zabrał pieniądze i wyszedł. 77-letni mieszkaniec gminy Barcin został oszukany i okradziony z pieniędzy.

Apelujemy! By nie dochodziło do sytuacji, w których zostaniemy okradzeni przez osoby obce podające się za pracowników różnych firm, radzimy, by przed otwarciem drzwi nieznajomemu spojrzeć przez wizjer, kto stoi za drzwiami. Jeżeli jest to nieznana nam osoba – zapytajmy o cel wizyty i poprośmy o okazanie dokumentu, abyśmy mogli przeczytać nazwisko. Zanim wpuścimy taką osobę do mieszkania możemy sprawdzić w instytucji, którą reprezentuje czy jest jej pracownikiem i czy jej przełożeni wiedzą o czynnościach, które chce u nas wykonać. Jeżeli obawiasz się nieznajomego nie wpuszczaj go, nie każdy kto puka do twoich drzwi ma uczciwe zamiary! Zawsze możesz powiadomić Policję.

Materiał: KPP w Żninie

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Krystyna z gazowni, w dniu 16-06-2021 17:05:06 napisał:

    Jeżeli ktokolwiek na gazie i prądzie oszukał społeczeństwo to obecnie rządzący.Nie kto inny jak właśnie oni rok temu zarzekali się,obiecali i wciskali makaron na uszy,że ceny gazu,prądu nie wzrosną.I co-? Polityczna gęba pełna frazesów.Dzisiaj cena gazu i prądu do analogicznego okresu sprzed roku wzrosła o 10%

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Elewacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Nowoczesny styl
Sprzedaż opon
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)