Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

18 listopada 2023

Uroczystość w Sucharach. Świętowanie Dnia Niepodległości

fot. MM

fot. MM

18 listopada przy pamiątkowym kamieniu w centrum #wsi Suchary odbyło się patriotyczne spotkanie z okazji Dnia Niepodległości. Za organizację wydarzenia odpowiadali: Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sucharach.

Spotkanie na tzw. sucharskim rynku rozpoczęło się dokładnie o godz. 14:00. Po wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia przez sołtysa Suchar Barbarę Strzelewicz, przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowym kamieniem.

W dalszej kolejności  odbył się symboliczny bieg niepodległościowy dla dzieci i młodzieży. Następnie wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie wysłuchali dyrektora Muzeum Ziemi Krajeńskiej Tomasza Pasieki, który opowiedział o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z Suchar oraz wspólnego biesiadowania przy potrawach z gęsi i ziemniaków.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Tosiek, w dniu 18-11-2023 19:22:14 napisał:

  5% też był.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  mieszkańcy występu., w dniu 18-11-2023 19:56:31 napisał:

  Sołtys Występu jak kula u nogi zawsze i wszędzie aby tylko zaistnieć, pokazać, że istnieje a Występ zarasta jak Dżungla bez opieki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Bób, w dniu 18-11-2023 22:52:54 napisał:

  Nie tylko występ zarasta. Za napierały wszytko zarasta, tylko w polichnie piknie bo kolega się wybudował

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Cna, w dniu 18-11-2023 23:17:58 napisał:

  Jaka niepodległości jak oni mi wysyłają o podanie ile zużyłem gazu w 2022 roku do spułdzielni kielak niedługo będę musiał podawać ile razy byłem w WC

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Czas do domu , w dniu 19-11-2023 11:28:25 napisał:

  Patrzę na napierałe i widzę człowieka zmęczonego bez pomysłu na rozwój∆ gminy. W otoczeniu garstki swoich przybocznych, nawet te częste wypady sanatoryjne już nic nie dają. Burmistrz, który zadłużył gminę jak nikt inny. Smutne sam już nawet zastępcy o tym mówią. Mieszkanie plus to będzie koszmar finansowy, plac handlowy przy ul. Krzywoustego wstęgi przemówienia do dziś nie funkcjonuje. Parking przy ul. Nowej. Jeszcze ten dziwny zwyczaj przetargowy w którym wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  SOS, w dniu 19-11-2023 13:48:07 napisał:

  a mnie sie wszystko podoba brawa dla Suchar i przestancie klepac głupoty na temat burmistrza bo zaden poprzednik mu do pięt nie dorasta ,a nagonka już trwa ,zróbcie tyle co Napierała i wtedy sie wypowiadajcie

  odpowiedz

  • 2 (2)

  To prawda., w dniu 19-11-2023 16:53:39 napisał:

  Nie dorasta w chyba braniu obligacji , powiązał ręce kolejnym burmistrzom. Nakło nie wyjdzie z długów przez dziesiątki lat. Brawo p. Napierała.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Milka, w dniu 19-11-2023 19:19:19 napisał:

  A Mi się wydaję,że Burmistrz Napierała bardzo dużo zrobił dla miasta i Gminy ... Niestety żeby coś zrobić czasami trzeba się zadłużyć i nie piszcie ze poprzednicy jechali bez długu ...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Budowa magazynów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Konstrukcje stalowe
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)