Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Historyczne wydarzenie szkoły

fot. Zespół ds. promocji ZSP

fot. Zespół ds. promocji ZSP

Dnia 02.12.2018 r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej # płk. Krzysztofa Stańczyka uczniowie kadeci klas wojskowych I i IITL uczestniczyli na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w drugiej uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

Pierwsza odbyła się w Toruniu w dniu 30.09.2018 roku. Motto przewodnie Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” jest wciąż bliskie uczniom mundurowym z Szubina, gdyż ramię w ramię tym razem w innej scenerii stanęli przy żołnierzach „Terytorialsach”, którzy jako pierwsi w stolicy Województwa Kujawsko-Pomorskiego dostąpili zaszczytu po 16 dniach intensywnego szkolenia m.in. na toruńskim Poligonie powtórzenia za swoim Dowódcą w obecności zaproszonych gości i licznie zgromadzonych rodzin słów roty przysięgi. Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

Podobnie, jak poprzednio reprezentacji uczniów kadetów naszej szkoły przewodziła Dyrektor Pani Alicja Jaśkowiak wraz z wychowawcą klasy wojskowej ITL mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim. Korzystając z obecności pobytu w Bydgoszczy, na ręce Dowódcy Brygady płk. Stańczyka Pani Dyrektor przekazała tym razem w imieniu całej społeczności szkolnej pamiątkowe grupowe zdjęcie z uroczystości ślubowania i przysięgi klasy ILT. W ten oto sposób Dzięki kontynuacji współpracy z Dowódcą 8 K-P Brygady OT mogliśmy „na żywo” być świadkami historycznego wydarzenia. Pierwszej przysięgi wojskowej żołnierzy OT
w Bydgoszczy, uczestniczyć w ceremonii przeprowadzonej zgodnie z Ceremoniałem wojskowym.

Wcześniej w dniu 20.11.2018 r. uczniowie klasy wojskowej IIITL uczestniczyli w zajęciach z „Terytorialsami” na poligonie w Toruniu.

Gratulujemy wszystkim żołnierzom TSW 81. batalionu lekkiej piechoty udanej uroczystości i życzymy dalszych sukcesów
w służbie.

materiał: Zespół ds. promocji ZSP

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)