Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Uczniowie włączyli się do akcji. Los powstańcow nie jest im obojętny

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce #historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w którą zaangażowali się uczniowie klas 7-8 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.

Projekt realizowany był na lekcjach historii oraz pozalekcyjnych spotkaniach z uczniami. W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w lekcji, której celem była dyskusja na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W”. Uczniowie analizowali i interpretowali czas, miejsce i zachowanie bohaterów spotów. Przedstawili refleksję na temat przesłania materiałów wideo i motywacji autorów kampanii społecznej. Kolejne zajęcia poświęcone były opowiadaniu "Uparte serce tego miasta" Renaty Piątkowskiej. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali z materiałami edukacyjnymi. Praca uczniów w Kolegiach Redaktorskich pozwoliła na dyskusję i pogłębienie wiedzy uczniów na temat powstania i przyczyniła się do opracowania artykułów do gazety "Uparte serce tego miasta". Spotkania pokazały, że los powstańców nie jest nam obojętny, że czujemy się odpowiedzialni za to, by następne pokolenia poznały prawdę o tych tragicznych wydarzeniach.

Materiał: Koordynator projektu Roksana Jarecka / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)