Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

UKB Szubin podsumował zeszły rok. Klub podziękował zawodnikom

fot. Piotr Krzywdziński

fot. Piotr Krzywdziński

W styczniu odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2019 rok Uczniowskiego Klubu Biegacza w # Szubinie.

Zarząd UKB Szubin dostał absolutorium za poprzedni rok, a prezes klubu Kazimierz Krzywdziński złożył sprawozdanie z działalności klubu i osiągnięć zawodników w 2019 roku.

Na zebraniu byli obecni: władze Urzędu Miejskiego w Szubinie Burmistrz - Mariusz Piotrkowski i Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, Członek Zarządu Powiatu w Nakle Ignacy Pogodziński oraz sponsorzy.

Klub pogratulował i nagrodził wyróżniających się zawodników drobnymi upominkami, medalami i pucharami oraz podziękował władzom Miasta Szubin, Powiatu Nakielskiego i sponsorom za współpracę, dzięki którym zawodnicy UKB mogą się rozwijać i zdobywać tak dobre sukcesy.

Na obecną chwilę w klubie jest zarejestrowanych 55 zawodników i 5 trenerów, w tym dwaj trenerzy są wolontariuszami. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Zimą treningi są przeprowadzane dwa razy na hali sportowej, a raz na świeżym powietrzu. Natomiast latem dwa razy na Stadionie Miejskim, a raz w terenie. Zawodnicy UKB Szubin wyjeżdżają również na obozy sportowe.

Letni obóz odbywa się w Sierakowie, a zimowy w Zakopanem. Oprócz obozów klubowych zawodnicy są powoływani na obozy kadry wojewódzkiej oraz uczestniczą w obozie sportowym Lekkoatletyka dla każdego. Klub jest również organizatorem Czwartków Lekkoatletycznych w Szubinie.

W 2019 roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza startowali w 30 imprezach - od zawodów gminnych, wojewódzkich poprzez zawody rangi Mistrzostw Województwa, Międzywojewódzkich oraz Polski i stawali na linii startu 402 razy.

W ubiegłym roku zawodnicy UKB zdobyli 13 medali w Mistrzostwach Wojewódzkich, w tym 3 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Startowali również w zawodach rangi ogólnopolskiej, gdzie zdobyli 21 medali złotych, 16 medali srebrnych oraz 15 medali brązowych. Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem UKB Szubin jest Oliwia Jechna, która zdobyła 10 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Do wyróżniających zawodników zalicza się również Dominik Krzywdziński który w kategorii wiekowej do 19 lat w biegach na dystansach 5000 m, 10000 m oraz w półmaratonie zdobył łącznie 7 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe. Na wyróżnienie również zasługuje Natalia Staśkiewicz, która w Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi zdobyła brązowy medal na dystansie 100 m.

UKB Szubin w 2019 roku we współzawodnictwie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu zdobyło 5 pkt. W poprzednim roku Polski Związek Lekkiej Atletyki pod nadzorem klubu prowadził zajęcia dla młodych adeptów królowej sportu pod nazwą Lekkoatletyka dla każdego, prowadzone przez trenerki Elżbietę Czarnecką oraz Sandrę Pawlak.

materiał: Piotr Krzywdziński/red.

Oceń artykuł: 15 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Budowa magazynów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Blacharstwo
Krzesło młodzieżowe
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)