Tydzień Kolorów. Tematem przewodnim były spotkania z ciekawymi ludźmi

fot. Samorządowe Przedszkole nr 3 Szubin
W dniach od 17.02.2020 do 21.02.2020 w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie #odbył się Tydzień Kolorów.
Tematem przewodnim były spotkania z ciekawymi ludźmi. Poniedziałek rozpoczął się mixem kolorów, czyli balem karnawałowym, podczas którego, dzieci przebrane były za różne postaci z bajek.
Wtorek był dniem białym. Tego dnia gościliśmy Panią Martę Michałowską – technika dentystycznego, która opowiedziała nam jak prawidłowo dbać o zęby oraz przygotowała dla nas przepyszne soki owocowe.
Środa była dniem czerwonym. Naszym gościem była Pani Angelika Rutkowska – ratownik medyczny. Dzieci nauczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
Czwartek był dniem żółto – pomarańczowym. Naszym gościem był Pan Marcin Gąsiorowski - instruktor Zumby Fitness i Zumby Kids, który porwał nas do tańca i zapoznał z tajnikami zumby.
Piątek był dniem zielonym. Odwiedzili nas Pan Jakub Sokołowski – leśniczy z Nadleśnictwa Szubin, który opowiedział o swoim zawodzie i zwierzętach leśnych. Natomiast Pani Patrycja Machoń - pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią, opowiedziała nam jak prawidłowo powinniśmy się odżywiać.
Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i opowieści o swoich pasjach. Mamy nadzieję, że kolorowy tydzień podobał się wszystkim dzieciom. Następne spotkanie z kolorami już za rok.
Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 Szubin
Galeria





















Czytaj również
- Zainteresowani podwodnym światem zwierząt. Meduza w roli głównej
- Wspólne powitanie wakacji. Nie zabrakło tradycyjnego ogniska
- "Przedszkolaki recytują". Konkurs dla najmłodszych
- Darmowy stomatolog dla dzieci. Przedszkolaki na pierwszej wizycie
- Głowy pełne planów. Przedszkolaki z radością powitały wakacje
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!