Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Trwają dalsze prace przy schronach z czasów II wojny światowej

fot. pow.

fot. pow.

Obiekty znajdują się na pograniczu wsi Dobieszewko i# Dobieszewo. Realizację projektu rozpoczęto od schronu nr 4 i były one realizowane w ramach projektu towarzystwa dofinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego pn. Zagospodarowanie schronów z II wojny światowej w Dobieszewku na cele turystyczne.

Aktualnie prace archeologiczne prowadzone są przy schronie nr 1, które zostały wsparte finansowo również przez Nadleśnictwo Podanin. Partnerem w tym przedsięwzięciu jest również Gmina Kcynia. W tym miejscu dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Szarudze i pracownikom urzędu - p. Annie Duda-Nowickiej (pomysłodawczyni projektu), Tomkowi Brzezińskiemu i Piotrowi Idzińskiemu. Prace prowadzone są pod okiem archeologa p. Roberta Grochowskiego. Społecznie przy schronach pracują członkowie naszego towarzystwa. Na etapie prac korzystaliśmy także z usług p. Jakuba Kiełtyki i firmy ROLNIK.

Aktualnie przygotowywane są również tablice informacyjne. Już dziś zapraszamy na lekcję plenerową w terenie, która będzie okazją do podsumowania tych prac. Zapraszamy 7 września, wkrótce więcej informacji.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)