Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

26 lutego 2020

Tropem ulic w Szubinie. Wyznaczono pierwszą trasę w ramach projektu

fot. Paweł Pietroń Szubiński Dom Kultury

fot. Paweł Pietroń Szubiński Dom Kultury

Szubiński Dom Kultury realizuje projekt „Tropem ulic” sfinansowany ze środków #Fundacji ORLEN. W jego ramach przygotowane zostaną między innymi dwa questy tematyczne.

Pierwszym etapem ich opracowania jest wyznaczenie trasy. Do tego zadania została zaproszona drużyna harcerska, która rozpoczęła poszukiwania bohaterów naszych ulic. Harcerze, korzystając z mapy miasta, odszukali ulice: generała Józefa Bema, Władysława Broniewskiego, generała Jarosława Dąbrowskiego, generała Kazimierza Grudzielskiego, Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Władysława Wiewiórowskiego i Powstańców Wielkopolskich. W kolejnym etapie opracowana zostanie treść i szata graficzna questa. Niebawem wyruszy również druga grupa osób, tym razem poszukujących poetów wśród nazw ulic naszego miasta.

Materiał: Paweł Pietroń Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)