Dziś mamy 16 lipca 2025, środa, imieniny obchodzą:

04 lutego 2025

Teatrzyk kamishibai. Przedszkolaki w bibliotece w Potulicach

fot. pow.

fot. pow.

W środę 29.01.2025 r. w bibliotekę w Potulicach odwiedziły przedszkolaki.

Tym razem dzieci miały okazję uczestniczyć w teatrzyku kamishibai .– tradycyjnej japońskiej formie opowiadania historii. Kamishibai to japoński teatr obrazkowy, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza „papierowy teatr”. W tej formie do opowiadania wykorzystywane są ilustracje umieszczone na kartach kolejno wyjmowanych z drewnianej skrzynki  - butai. Narrator prezentuje widzom obrazki, dodając słowa, tworząc barwną opowieść. Dzięki prostocie tej formy, kamishibai angażuje wyobraźnię dzieci, a ilustracje pomagają w lepszym zrozumieniu opowiadanej historii.

Zajęcia w bibliotece w Potulicach cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Dzieci z radością wzięły udział w przedstawieniu, w którym mogły nie tylko słuchać historii, ale także aktywnie w nim uczestniczyć. Pani bibliotekarka posługująca się drewnianą skrzynką i kolorowymi kartami, wprowadziła maluchy w magiczny świat japońskiego teatrzyku. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowieści "O panach Palcach". Dzięki żywej narracji i barwnym obrazkom, była okazją do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. To doskonała forma edukacyjna, rozwijająca wyobraźnię dzieci, ucząca koncentracji i słuchania. Dzięki ilustracjom, przedszkolaki łatwiej zapamiętały treść i bohaterów historii. Dodatkowo, kamishibai wspierał kreatywność i współpracę w grupie, ponieważ widzowie często wspólnie interpretowali wydarzenia przedstawiane na obrazkach. Teatrzyk kamishibai w bibliotece w Potulicach okazał się niezwykle udanym wydarzeniem. Przedszkolaki miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i uczestniczyć w zabawach interaktywnych oraz odkrywać magię literatury w nowej, nietypowej formie.

Materiał: Wioletta Sęk / Filia w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)