Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2023

Świętowano Niepodległość. Podsumowanie dwóch konkursów

fot. ZST Kcynia

fot. ZST Kcynia

W przeddzień 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jako społeczność szkolna #Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni zgromadziliśmy się na uroczystości upamiętniającej tę rocznicę. Przygotowali ją nauczyciele historii: Adam Hak i Marcin Lisiecki.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego Marcin Lisiecki w swoim wystąpieniu przedstawił zarys polskich prób i dróg odzyskiwania przez Polaków na przestrzeni lat niewoli posiłkując się przykładami z dziejów naszej małej Ojczyzny, regionu a także swoimi rodzinnymi i osobistymi przekazami i przeżyciami zwracając uwagę na dynamikę wydarzeń na świecie.

Wspomniał również o tragicznej rocznicy wydarzeń z listopada 1939 roku, która przez historyków nazwana została Zbrodnią Pomorską.

Wszystkich, którzy walczyli o Polskę i za nią ginęli uczczono symboliczną minutą ciszy.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie dwóch konkursów zorganizowanych dla Uczniów klas pierwszych.

Pierwszy z nich, którego organizatorami byli księża katecheci: Stanisław Gajek, Maciej Biegun i nauczyciel historii Marcin Lisiecki poświęcony został beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej.

W wyniku rywalizacji online wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Lucyna Pszeniczna - klasa I LO,

II miejsce Wiktoria Kwiatkowska - klasa I LO,

III miejsce Ex aequo Katarzyna Alwin i Nadia Nowicka - klasa I LO.

Zwycięzcom dyplomy wręczyła Dyrektor Szkoły Katarzyna Kluczyńska w obecności wychowawczyni Barbary Krzyżanowskiej.

Następnie zaprezentowano zwycięzców drugiego konkursu poświęconego życiu i działalności patrona kcyńskiego Liceum Karola Libelta. Warto przypomnieć, że do tradycji szkoły należą coroczne wyjazdy do miejsc na Pałukach związanych z życiem i działalnością Patrona Liceum, organizatorem których jest nauczyciel matematyki Marek Wojciechowski oraz wychowawca klasy I LO. W tym roku wychowawcą klasy jest nauczycielka języka angielskiego Barbara Krzyżanowska i to właśnie oni towarzyszyli Dyrekcji szkoły podczas rozdania dyplomów.

Zwycięzcami tego konkursu okazali się:

I miejsce - Lucyna Pszeniczna,

II miejsce - Bartosz Chróściński,

III miejsce - Wiktoria Kwiatkowska.

Korzystając z okazji podsumowano również Szkolny Dzień Piżamy, którego organizatorem był Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu. Podsumowanie dokonały wolontariuszki: Żaneta Rybczyńska i Julia Nowak:

-bon na pizzę w pizzerii Domino wygrała Marcelina Woźniak,

-mini sesję fotograficzną u Poli Koniec - pani Joanna Krzoska,

-godzinę zajęć karate z Fabianem Sojką - Angelika Wawer,

-personalizowany rysunek Jowity Witkowskiej - Michalina Grzybowska.

Podsumowując szkolne obchody Święta Niepodległości pani Dyrektor Szkoły Katarzyna Kluczyńska zachęciła wszystkich zgromadzonych, by Święto Niepodległości celebrować w sposób radosny.


W dniu 11 listopada z okazji przypadającej tego dnia 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta, członkowie Pocztu Sztandarowego Amadeusz Hak, Michalina Turkowska oraz Zuzanna Pawlak, godnie reprezentowali Zespół Szkół Technicznych na uroczystych obchodach Rocznicy uczestnicząc w przemarszu ulicami miasta, odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego na kcyńskim Rynku, wysłuchaniu okolicznościowych przemówień Sekretarza Gminy Rafała Heftowicza oraz pełniącego funkcję burmistrza Kcyni Wojciecha Niemczyka, złożeniu kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej oraz we Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św Michała Archanioła.

W uroczystościach z ramienia naszej szkoły wzięli udział Dyrektor Katarzyna Kluczyńska i nauczyciel historii Marcin Lisiecki.

Materiał: Marcin Lisiecki / ZST Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)