Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka przez zabawę

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia #już za nami. W piątek, 17 listopada 2023r. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczyła w akcji edukacyjnej ŚDTM.

Od wielu lat jest to dla nas matematyczne święto. Wszyscy powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia przez cały tydzień po to, aby ostatniego dnia zdać egzamin i zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W ostatnich dniach dodatkowo królowały łapki, dłonie, palce…, które okazały się bardzo pomocne w rozgryzaniu matematycznych problemów. Bawiliśmy się i przy tym uczyliśmy, świętowaliśmy i zdobywaliśmy odznaczenia. Oswajaliśmy matematykę.

Podziękowania dla ekipy z 7a oraz 5b oraz nauczycieli matematyki. Do zobaczenia za rok na Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Materiał: Marzenna Lulka / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)