Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2018

Sobotni termin ponownie nie okazał się szczęśliwy. Zorza przegrywa w ostatnim meczu

Nie tak wyobrażali sobie ostatni mecz w rundzie jesiennej piłkarze Zorzy Ślesin. Ponownie dały o # sobie znać problemy kadrowe, które losy meczu rozstrzygnęły już przed pierwszym gwizdkiem.

Już od kilku sezonów trwa marazm w Zorzy Ślesin. Jest to zespół, który dobre spotkania przeplata ze słabszymi. Dużą rolę odgrywają problemy kadrowe i brak zgrania między poszczególnymi zawodnikami. O ile jednak ten problem właściwie nie istnieje na własnym terenie, tak mecze wyjazdowe przekreślają jakąkolwiek szansę na walkę w czołówce tabeli. Nie inaczej jest w tym sezonie. Piłkarze ze Ślesina mieli kilka przebłysków, jak choćby zwycięstwo w Bydgoszczy z liderem tabeli ale była ich zdecydowanie zbyt mała ilość, aby w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż pozycja w środku tabeli.

W ostatnim meczu rundy jesiennej, piłkarze wybrali się do Bydgoszczy, na mecz z Wisłą Fordon. Niestety sobotni termin ponownie nie okazał się szczęśliwy i goście wystawili na boisko, tylko 9 zawodników. W takiej sytuacji nie było mowy o jakimkolwiek korzystnym rezultacie, co potwierdziło się na boisku. Mimo wszystko, Zorza ambitnie walczyła w pierwszej połowie i po pierwszych 45 minutach przegrywała tylko 2:1, a gola z rzutu karnego zdobył Paweł Barański.

Bardzo dobre zawody tego dnia rozgrywał, bramkarz Michał Katafiasz, który w wielu sytuacjach ratował swój zespół przed utratą bramki. W drugiej połowie dało o sobie znać zmęczenie i sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze. Zdobyli dwie bramki, uspokajając sytuację na boisku.

W końcówce, goście dołożyli jeszcze trafienie samobójcze i wysoka porażka w ostatnim meczu stała się faktem. Rundę jesienną, piłkarze Zorzy Ślesin zakończyli na 8 miejscu w tabeli.