Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Sensoplastyka w świetlicy. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

14 listopada, tj. we wtorek w Świetlicy #Wiejskiej w Dębowie z inicjatyw Filii Bibliotecznej w Dębowie oraz Sołtysa Dębowa obyły się po dłuższej przerwie zajęcia marki Sensoplastyka.

Tym razem dzieci "malowały na mleku", rozpoznawały smaki, zapachy i konsystencje słodkich produktów. Malowanie na mleku polegało na dodawaniu do mleka kropli barwników i płynu do mycia naczyń , dzięki czemu powstały super wzory.Miały okazję przesypywać kolorowy ryż oraz wypełniać wysypywanki sensoryczne. Polepione stopy i kolorowe rączki sprawiły dzieciom wiele zabawy i radości.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)