Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2020

Remont Szubińskiego Domu Kultury wciąż trwa. Jaki jest postęp prac?

fot. Paweł Pietroń

fot. Paweł Pietroń

Mimo trwającej w Polsce pandemii Koronawirusa w budynku Szubińskiego Domu Kultury #wciąż trwają prace związane z projektem „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”.

Jak zapowiedziano w poprzednim raporcie dokonano kolejnych wyburzeń w obiekcie. W ten sposób między innymi rozebrane zostały dotychczasowe pomieszczenia sanitariatów, byłej pracowni rękodzieła, czy nieczynnych już kominów. Dokończone zostało także wyburzanie dobudówki od ul. Winnica. W pomieszczeniach parterowych od ul. Kcyńskiej rozebrano resztę stropów łącząc parter z piętrem biurowym. W nielicznych już pomieszczeniach zostały na ścianach i sufitach tynki. Skute zostały też wszystkie posadzki poza holem i dawną kawiarnią. Usunięto także stare kanały wentylacyjne.

Tradycyjnie już największe zmiany można dostrzec w pomieszczeniu sali widowiskowej, gdzie zdemontowano połowę dachu, tym samym otwierając budynek. Kolejne pomieszczenia po oczyszczeniu ścian odkrywają historię zmian Domu Kultury. Dostrzec można zamurowane okna, drzwi, łączenia dobudowywanych ścian i sal.

Obecnie najbardziej zintensyfikowane prace trwają w pomieszczeniach piwnicznych budynku.

Materiał: Instruktor Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalkulatory
od 6,90PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)