Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

15 lipca 2019

Realizacja nowego projektu. Muzeum otrzymało dofinansowanie

fot. pow.

fot. pow.

„Szubiński wymiar II wojny światowej" to projekt związany z lokalną historią naszej # społeczności, nawiązujący do doświadczeń z okresu wojny.

Projekt dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra". Realizowany będzie w ramach przybliżenia mieszkańcom - dorosłym, młodzieży i dzieciom, a także osobom spoza naszego miasta i gminy historii lokalnej. Projekt zakłada przygotowanie wystawy, która składać się będzie z dziesięciu plansz dwustronnych.

Będą one zawierały informacje oraz kopie zdjęć, opisów, dokumentów, a także ciekawostek związanych z historią ludzi i wydarzeń z lat 1939-1945. Ekspozycja będzie w pierwszej kolejności prezentowana w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Później zostanie umieszczona w przestrzeni publicznej, czyli na rynku w Szubinie. Wystawa plenerowa, która nie jest obarczona ograniczeniami, które towarzyszą ekspozycji w murach muzeum, jest formą dotarcia z treściami edukacyjnymi do szerokiego grona odbiorców.

Plansze będą zawierać reprodukcje bogatych w tym temacie zbiorów muzeum. Nie będzie to zbiór suchych faktów. Wystawę będą współtworzyły informatory zatytułowane: „Zbrodnia katyńska"; „Duchowni w obozach zagłady"; „Powstańcy Wielkopolscy" wyrok po dwudziestu latach"; „Wypędzeni"; "Szubińskie Powązki", „Niemieckie obozy w Szubinie".

Folderom będzie towarzyszył spacer historyczny uczestników z kartą do uzupełnienia, która zaktywizuje do poznawania historii lokalnej. Muzeum liczy na zaangażowanie młodzieży oraz osób dorosłych, którzy będą brali udział w tworzeniu informatorów. Wysokość dofinansowania to 7000 zł.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Skup i sprzedaż części
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Budowa hal
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)