Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

15 lipca 2019

Realizacja nowego projektu. Muzeum otrzymało dofinansowanie

fot. pow.

fot. pow.

„Szubiński wymiar II wojny światowej" to projekt związany z lokalną historią naszej # społeczności, nawiązujący do doświadczeń z okresu wojny.

Projekt dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra". Realizowany będzie w ramach przybliżenia mieszkańcom - dorosłym, młodzieży i dzieciom, a także osobom spoza naszego miasta i gminy historii lokalnej. Projekt zakłada przygotowanie wystawy, która składać się będzie z dziesięciu plansz dwustronnych.

Będą one zawierały informacje oraz kopie zdjęć, opisów, dokumentów, a także ciekawostek związanych z historią ludzi i wydarzeń z lat 1939-1945. Ekspozycja będzie w pierwszej kolejności prezentowana w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Później zostanie umieszczona w przestrzeni publicznej, czyli na rynku w Szubinie. Wystawa plenerowa, która nie jest obarczona ograniczeniami, które towarzyszą ekspozycji w murach muzeum, jest formą dotarcia z treściami edukacyjnymi do szerokiego grona odbiorców.

Plansze będą zawierać reprodukcje bogatych w tym temacie zbiorów muzeum. Nie będzie to zbiór suchych faktów. Wystawę będą współtworzyły informatory zatytułowane: „Zbrodnia katyńska"; „Duchowni w obozach zagłady"; „Powstańcy Wielkopolscy" wyrok po dwudziestu latach"; „Wypędzeni"; "Szubińskie Powązki", „Niemieckie obozy w Szubinie".

Folderom będzie towarzyszył spacer historyczny uczestników z kartą do uzupełnienia, która zaktywizuje do poznawania historii lokalnej. Muzeum liczy na zaangażowanie młodzieży oraz osób dorosłych, którzy będą brali udział w tworzeniu informatorów. Wysokość dofinansowania to 7000 zł.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Wulkanizacja
Pokój dzienny/ jadalnia
Botox i wypełniacze
Stół z blatem szklanym + krzesła
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Budowa domu pod klucz
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)