Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.
O turnieju
Puchar Tymbarku jest jedną z największych tego typu rozgrywek dla dzieci w Europie – propaguje ideę piłki dla każdego (bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową). Od wielu lat popularyzuje ideę fair play i wychowania przez sport, rozpowszechnia zdrowy, aktywny tryb życia oraz wolontariat sportowy wśród coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki turniejowi co roku wyłaniani są zdolni i obiecujący zawodnicy dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych.
W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. W poprzedniej edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa.
Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do poprzedniej edycji zgłosiło się o 46 proc. więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.
Jak wciąć udział w Pucharze?
Aby wziąć udział w turnieju, nie trzeba regularnie trenować, wystarczy chęć przeżycia wspaniałej przygody. Turniej skierowany jest do uczniów – dziewczynek i chłopców, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych – do lat 8, 10 i 12.
Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej) oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.
Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 r.
Co można zyskać?
każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
- każda drużyna po zakończeniu rywalizacji w Pucharze otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz medale;
- każdy nauczyciel po zakończonej rywalizacji będzie mógł pobrać dyplom imienny, potwierdzający zaangażowanie w propagowanie zdrowego stylu życia oraz udział zespołu w danym etapie turnieju;
- drużyny mogą wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale również w konkursach kreatywnych na najlepszą nazwę oraz logotyp drużyny, w których do wygrania jest bon o wartości 5 tys. zł na sprzęt sportowy;
- zwycięska drużyna otrzymuje możliwość wyjazdu na mecze reprezentacji Polski, spotkania z kadrą narodową oraz treningu przed trenerami kadr młodzieżowych;
- uczestnicy Wielkiego Finału otrzymają możliwość rozegrania meczu na PGE Narodowym;
- szkoły mogą również otrzymać nagrodę specjalną w postaci sprzętu sportowego o wartości 5 tys. zł – w każdym województwie zwycięża jedna szkoła, która była reprezentowana przez największą liczbę drużyn.
Zachęcamy do udziału!
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!