Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Przedszkolaki w pomarańczowym pochodzie. Kampania przeciw przemocy

fot. powierzone

fot. powierzone

17 listopada 2023 roku dzieci z Przedszkola #Gminy Sadki "Dobre Ludki" przemaszerowały ulicami Sadek w pomarańczowym pochodzie.

Wręczały przechodniom pomarańczowe baloniki i chorągiewki. Odwiedziły również Urząd Gminy i Wójta Pana Dariusza Gryniewicza. Czym to było podyktowane? Otóż tego dnia Przedszkole wzięło udział w Kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Przedszkole przybrało kolor pomarańczowy. Wystrój na zewnątrz i wewnątrz, rozwieszone balony, przedszkolaki ubrane w odcienie pomarańczowego, ale i również posiłki były tego koloru. Dlaczego? Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Bądź uważny, reaguj!

W ramach kampanii przedszkole odwiedziły wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu. Przeprowadziły, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, zajęcia dla grupy Sówek. Opowiedziały o Kampanii, oraz przeczytały i omówiły bajkę o przyjaźni. W grupie Biedronek zajęcia o przemocy, jej rodzajach, sposobach zachowania się oraz możliwościach zwrócenia się o pomoc przeprowadziła Pani pedagog Magda Krzemińska.

Ponadto każda z grup przedszkolnych ozdobiła pomarańczowym lukrem babeczki oraz wykleiła pomarańczową wstążeczkę-symbol Kampanii. Po intensywnych zajęciach rozpoczął się marsz ulicami Sadek, w którym towarzyszyły im wychowanki z MOW w Samostrzelu. Miał on na celu zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka oraz sprzeciw wobec stosowanej przemocy.

Dzień ten był jedną z ważnych lekcji, która jest początkiem do poruszania się w świecie pełnym emocji, uczuć i wartości.

Opracowała Magda Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)