Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie nowego zespołu

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

W siedzibie nakielskiej komendy odbyło się spotkanie osób zajmujących się na terenie gminy # Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Spotkanie miało na celu poznanie się, wymianę informacji i wypracowanie wspólnych rozwiązań.

Celem zorganizowanego po raz pierwszy spotkania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Grup Roboczych zajmujących się na terenie gminy Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie była przede wszystkim wymiana informacji oraz poznanie się wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się zjawiskiem przemocy.

Przedsięwzięcie skierowano także do kuratorów, pedagogów, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników socjalnych, asystentów rodziny i policjantów, szczególnie dzielnicowych.

Omówiono między innymi dynamikę zjawiska przemocy na terenie gminy Nakło i przedstawiono skalę przemocy domowej na terenie gminy.

Prócz usystematyzowania spraw związanych z przemocą omówiono także algorytm postępowania w przypadku zaistnienia na terenie placówki oświatowej zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)