Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie nowego zespołu

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

W siedzibie nakielskiej komendy odbyło się spotkanie osób zajmujących się na terenie gminy # Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Spotkanie miało na celu poznanie się, wymianę informacji i wypracowanie wspólnych rozwiązań.

Celem zorganizowanego po raz pierwszy spotkania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Grup Roboczych zajmujących się na terenie gminy Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie była przede wszystkim wymiana informacji oraz poznanie się wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się zjawiskiem przemocy.

Przedsięwzięcie skierowano także do kuratorów, pedagogów, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników socjalnych, asystentów rodziny i policjantów, szczególnie dzielnicowych.

Omówiono między innymi dynamikę zjawiska przemocy na terenie gminy Nakło i przedstawiono skalę przemocy domowej na terenie gminy.

Prócz usystematyzowania spraw związanych z przemocą omówiono także algorytm postępowania w przypadku zaistnienia na terenie placówki oświatowej zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)