Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2023

Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza

fot. MM

fot. MM

1 grudnia w kościele w Witosławiu miała miejsce uroczysta #pożegnalna msza święta proboszcza parafii pw. św. Macieja w Orlu ks. Tomasza Kapczyńskiego.

Parafianie tłumnie przybyli na ostatnie nabożeństwo odprawione przez ks. Tomasza Kapczyńskiego, któremu przy ołtarzu towarzyszył proboszcz parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy ks. dziekan Wojciech Cierniak.

Zarówno odchodzący z parafii proboszcz, jak i zgromadzeni w świątyni wierni - nie kryli swych emocji. Ks. Tomasz Kapczyński skierował do swoich parafian wiele ciepłych słów, dziękując im za wieloletnią współpracę. Parafianie również podziękowali swojemu proboszczowi za blisko 9-letnią posługę kapłańską. W mszy świętej uczestniczyły także liczne delegacje, m.in. lokalnych władz samorządowych, sołectw, szkoły w Witosławiu oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Tego samego dnia złożono też szczególne podziękowania za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej organiście Michałowi Sercowowi, odpowiadającemu m.in. za prowadzenie oficjalnej strony parafii na portalu Facebook.

Przypominamy, że ks. Tomasz Kapczyński w dniu 3 grudnia rozpocznie swoją posługę kapłańską jako proboszcz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy. Z kolei proboszczem parafii pw. św. Macieja w Orlu mianowany został ks. Mirosław Baniecki, który w ostatnim czasie sprawował funkcję wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 30 43

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)