Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Powrót w szkolne mury. Były kwiaty, uściski i łzy wzruszenia

fot. powierzone

fot. powierzone

Na sobotę 8 września czekaliśmy od dawna z utęsknieniem. Na ten dzień wyznaczyliśmy sobie termin # II Spotkania Klasowego. Absolwenci rocznika 1967-1975 Szkoły Podstawowej w Mroczy wraz z wychowawcami – Panią Ireną Olender i Panem Jerzym Janikiem znowu znaleźli się w szkolnych murach.

Przywitała nas bardzo serdecznie Pani wicedyrektor Maria Jolanta Miller, która przedstawiła nam najnowsze dzieje szkoły, a także oprowadziła po budynku. Z wielką radością zwiedzaliśmy starsze skrzydło szkoły, które powitało nas znajomymi drzwiami, skrzypiącymi schodami i gromkim dzwonkiem. Szybko odnaleźliśmy „nasze” sale lekcyjne, zasiedliśmy w ławkach, a czas cofnął o kilkadziesiąt lat. Te chwile głęboko zapadły w nasze serca.

W szkole swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Mroczy Pan Leszek Klesiński, który zapoznał nas z działalnością i planami na przyszłość lokalnego samorządu. Podziękowaliśmy serdecznie gospodarzom za miłe przyjęcie, a naszym drogim nauczycielom za trud włożony w nasze wychowanie i edukację. Były kwiaty, uściski i łzy wzruszenia.

Następnie odwiedziliśmy byłego wychowawcę klasy ósmej A - Pana Kazimierza Kniołę, któremu stan zdrowia nie pozwolił na udział w naszej uroczystości. Z Kosowa kolumna samochodów podążyła już prosto do świetlicy wiejskiej w Ślesinie, gdzie na początek odczytana została lista, a każde z nas grzecznie, jak na szkolnej lekcji, potwierdzało swoją obecność. Nie zabrakło też wspomnienia nieżyjących koleżanek i kolegów, których pamięć uczciliśmy minutą ciszy.

Przemiła ekipa z KGW Suchary czekała na nas z wystawnym przyjęciem, a DJ Tulej umilał czas pięknie dobranymi melodiami z czasów naszej młodości. Były wspomnienia, oglądanie starych fotografii, dużo śmiechu i wzruszeń. Wisienką na torcie naszej imprezy był wspaniały występ zespołu „Krajna”. Roześmiani, pełni energii tancerze bawili nas wybornie, na długo zapamiętamy to przepiękne widowisko.

Pyszne jedzenie i doskonała muzyka, spowodowały, że zabawa trwała prawie do białego rana, a rozstawaliśmy się z obietnicą kolejnego spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania, a w szczególności naszej koleżance Bożence Jendykiewicz, która poświęciła mnóstwo czasu, energii i włożyła całe serce w przygotowanie II Spotkania Klasowego.

materiał: Maria Orciuch

Oceń artykuł: 15 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Zbigniew, w dniu 14-09-2018 20:48:31 napisał:

    Szkoda że nie wiedziałem o takim spotkaniu sam jestem rocznik 1967 a chętnie bym uczestniczył.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Nowoczesne zabiegi laserowe
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)