Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Pojedynek szachowy. Szubin zwycięzcą

fot. pow.

fot. pow.

14 września rozegrano w Mroczy turniej szachowy w ramach II Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych.

Do rywalizacji przystąpili szachiści z powiatu nakielskiego m.in. z Nakła, Szubina i Mroczy. Każda gmina wystawiła trzyosobową reprezentację. Zostały przeprowadzone dwie klasyfikacje: indywidualna i drużynowa. Rozegrano 9 rund systemem kołowym w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał trener Feniksa Mirosław Kozielski.

Gmina Mrocza wystąpiła w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz. Faworytem zawodów od początku byli reprezentanci Szubina, którzy mieli najsilniejszy rankingowo skład.

W klasyfikacji indywidualnej triumfował Piotr Szybowicz z dorobkiem 8 punktów. Tuż za nim uplasował się Tomasz Janik zdobywając 7 punktów, a trzecią pozycję wywalczył Hubert Gabryszewski. Najlepszy wynik spośród zawodników z Mroczy uzyskał Jan Rosiński, który zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła Gmina Szubin w składzie: Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec. Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Gminy Nakło w składzie: Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny. Brązowy medal zdobyła Gmina Mrocza w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz.

II Pałucko-Krajeńskie Igrzyska Sportowe przeszły już do historii. Z pewnością jest to świetna idea, która tworzy wspaniałą atmosferę uczciwej rywalizacji sportowej. Słynny francuski filozof, eseista i dramaturg Éric-Emmanuel Schmitt mawia: „Jakość przeciwników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu”. Te słowa idealnie odzwierciedlają  takie wartościowe turnieje.

Podium klasyfikacji indywidualnej:
1. Piotr Szybowicz
2. Tomasz Janik
3. Hubert Gabryszewski

Podium klasyfikacji drużynowej:
1. Gmina Szubin (Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec)
2. Gmina Nakło (Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny)
3. Gmina Mrocza (Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz)

Materiał: Jan Rosiński

 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Modne aranżacje
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)