Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Pojedynek szachowy. Szubin zwycięzcą

fot. pow.

fot. pow.

14 września rozegrano w Mroczy turniej szachowy w ramach II Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych.

Do rywalizacji przystąpili szachiści z powiatu nakielskiego m.in. z Nakła, Szubina i Mroczy. Każda gmina wystawiła trzyosobową reprezentację. Zostały przeprowadzone dwie klasyfikacje: indywidualna i drużynowa. Rozegrano 9 rund systemem kołowym w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał trener Feniksa Mirosław Kozielski.

Gmina Mrocza wystąpiła w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz. Faworytem zawodów od początku byli reprezentanci Szubina, którzy mieli najsilniejszy rankingowo skład.

W klasyfikacji indywidualnej triumfował Piotr Szybowicz z dorobkiem 8 punktów. Tuż za nim uplasował się Tomasz Janik zdobywając 7 punktów, a trzecią pozycję wywalczył Hubert Gabryszewski. Najlepszy wynik spośród zawodników z Mroczy uzyskał Jan Rosiński, który zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła Gmina Szubin w składzie: Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec. Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Gminy Nakło w składzie: Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny. Brązowy medal zdobyła Gmina Mrocza w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz.

II Pałucko-Krajeńskie Igrzyska Sportowe przeszły już do historii. Z pewnością jest to świetna idea, która tworzy wspaniałą atmosferę uczciwej rywalizacji sportowej. Słynny francuski filozof, eseista i dramaturg Éric-Emmanuel Schmitt mawia: „Jakość przeciwników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu”. Te słowa idealnie odzwierciedlają  takie wartościowe turnieje.

Podium klasyfikacji indywidualnej:
1. Piotr Szybowicz
2. Tomasz Janik
3. Hubert Gabryszewski

Podium klasyfikacji drużynowej:
1. Gmina Szubin (Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec)
2. Gmina Nakło (Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny)
3. Gmina Mrocza (Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz)

Materiał: Jan Rosiński

 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble kuchenne
Konstrukcje stalowe
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)