Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie. Drugie miejsce zdobył Marcin Bartz

fot. ppor. Maciej Lewandowski

fot. ppor. Maciej Lewandowski

W dniu 25 listopada 2023 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# im. Dzieci Potulic w Potulicach odbyły się Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Okręgowego w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Zakład Karny w Potulicach wraz z NSZZF i PW Zarząd Terenowy Potulice.

Współczesny tenis stołowy…
Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów koordynacyjnych i reakcji. Ta gra od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

Uczestnicy
W zawodach wzięło udział 10 mężczyzn i 3 kobiety. Byli to funkcjonariusze i funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Poznaniu, Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, Zakładu Karnego w Rawiczu oraz Zakładu Karnego w Potulicach, którzy dzielnie reprezentowali swoje jednostki penitencjarne.

Turniej był podzielony na 2 kategorie damską i męską. W kategorii męskiej utworzono 3 grupy, w której zawodnicy rywalizowali między sobą systemem każdy z każdym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów. Zwycięzcy grup trafiali do finału gdzie po zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszych zawodników turniej w tej kategorii.

Natomiast kobiety rywalizowały w jednej grupie między sobą grając systemem każdy z każdym do 4 wygranych setów.

Wyniki
Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, a poziom sportowy rywalizacji był wysoki. Rozegrano wiele ciekawych pojedynków, a rywalizacja z meczu na mecz była coraz bardziej zacięta. Ostatecznie na podium znaleźli się:

Kategoria Kobiet:
I miejsce – Joanna Woźniak ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
II miejsce – Agnieszka Czyż ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
III miejsce – Iwona Felińska ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

Kategoria Mężczyzn:
I miejsce – Filip Michalski ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
II miejsce – Marcin Bartz ( Zakład Karny w Potulicach)
III miejsce – Przemysław Nowicki (Zakład Karny w Rawiczu)

Materiał: st. sierż. Artur Cielasiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)