Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

O funkcjonariuszach publicznych, cyberprzemocy i przepisach prawa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjant zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką i pracą z nieletnimi spotkał się z #dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle. Z uczniami klasy VI mundurowy rozmawiał o demoralizacji nieletnich oraz wielu innych kwestiach.

Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Nakła spotkali się z policyjnym profilaktykiem. Zajęcia dla młodzieży prowadził sierż. szt. Marcin Pilch.

Podczas pogadanki mundurowy poruszył wiele bardzo ważnych dla młodych ludzi kwestii. Skupiono się na demoralizacji nieletnich, ze wskazaniem, jakie zachowania młodego człowieka świadczą o tym, że jest on zdemoralizowany i jakie działania po otrzymaniu informacji o demoralizacji nieletniego podejmuje policja. Przy tej okazji młodzież dowiedziała się również, jakie konsekwencje prawne może ponieść młody człowiek za łamanie prawa i jakie kary na nieletnich nakłada sąd rodzinny.

Policjant poruszył również kwestię cyberprzemocy uświadamiając uczniom, że ośmieszanie rówieśników za pośrednictwem sieci internetowej, czy wykorzystywanie wizerunku danej osoby bez jej zgody jest przestępstwem.

Mowa była także o ochronie prawnej nauczycieli jako funkcjonariuszy publicznych oraz konsekwencjach, jakie grożą za znieważanie nauczycieli czy naruszanie ich nietykalności cielesnej.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble łazienkowe
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Siłownia
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)