Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

O bezpiecznym korzystaniu z internetu. "My dzieci w wirtualnej sieci"

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Chociaż internet i sprzęt mobilny jest świetnym środowiskiem do #nauki i rozrywki, to jest również źródłem wielu zagrożeń. Badania wykazują, że jedna czwarta dzieci poznaje Internet już przed ukończeniem szóstego roku życia.

Najmłodsi używają aplikacji nie zawsze przeznaczonych dla ich grupy wiekowej typu Snapchat, Tik Tok, Instagram, vlogi, transmisje z gier komputerowych na youtubie.

Profilaktyka w tym zakresie jest bardzo ważna, więc Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu aktywnie promuje bezpieczne korzystanie z internetu. Uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach  przygotowanych przez pedagoga szkolnego pt."My dzieci w wirtualnej sieci". Młodsi uczniowie chętnie rozmawiają o swojej aktywności w internecie dlatego celem programu jest kształtowanie świadomego i mądrego użytkowania mediów, a także nauka pożytecznego spędzania czasu wolnego.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)