Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Nowele polskie w bibliotece. Sadki wzięły udział w akcji

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

6 września Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach włączyła się w Narodowe Czytanie „Nowele polskie”.

Jest to akcja, która trwa od 2012 roku i została zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W 2019 roku wybrano 8 polskich nowel . Były to : „Dobra Pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka” B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulz, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony …” S. Żeromskiego, „Sachem” H. Sienkiewicza oraz „Sawa” H. Rzewuskiego. W Sadkowskiej książnicy interpretacji 4 wybranych utworów podjęli się Ewa Czyżewska i Irena Dondziak z KGW Sadki (Rozdziobią nas kruki, wrony…), Ewa Pstrągowska z zespołu Sadkowianie (Dym), Alicja Stałowska z GOK Sadki (Sachem), Zuzia Strzyżewska i Tosia Brzozowska (Katarynka). Każdy z czytających w podziękowaniu otrzymał dyplom i książkę S. Kamosińskiego „Gmina Sadki - dzieje i współczesność”. W przerwach pomiędzy lekturami licznie zgromadzona publiczność mogła wziąć udział w quizie do którego nagrody zostały ufundowane przez Bank Pocztowy w Bydgoszczy, oraz opieczętować własne egzemplarze nowel pamiątkowym stemplem.

Podczas spotkania Dyrektor GBP Sadki Joanna Brzozowska wręczyła nagrody uczestnikom „Konkursu fotograficznego” na zdjęcie związane z historią, architekturą i krajobrazem Gminy Sadki. Upominki zostały ufundowane przez UG Sadki.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na kawę oraz słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Sadki.

Bardzo dziękujemy dziewczętom z MOW Samostrzel oraz wszystkim czytelnikom za udział w akcji Narodowe czytanie i zapraszamy za rok do wysłuchania „Balladyny” J, Slowackiego.

Materiał: Joanna Brzozowska/ Dyrektor GBP Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)