Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Nauczyciele spakowali walizki. Wyjazd do Francji poprzedziły zajęcia językowe

fot. Marta Podemska

fot. Marta Podemska

Grupa 6 nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią wyjechała #do Francji w ramach realizacji programu unijnego ERASMUS+. Zanim jednak nauczyciele spakowali walizki, wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego i francuskiego.

W niedzielę, 16 lutego 2020 r. pierwsza grupa nauczycieli z ZSP nr 3 w Nakle n. Not. udała się do francuskiego Le Vieux-Marché, niewielkiej miejscowości na zachodzie Francji, gdzie przez tydzień będzie obserwować pracę francuskich nauczycieli.

Wyjazd poprzedziły zajęcia językowe. Nauczyciele doskonalili swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Nie zabrakło też zajęć z języka francuskiego. Zajęcia z języka angielskiego poprowadziła Joanna Betscher, a języka francuskiego Monika Kieczmerska. Obu Paniom serdecznie dziękujemy za profesjonalne podejście oraz miłą atmosferę na lekcjach.

- Wierzymy w to, że udział w zajęciach przełoży się na swobodną wymianę informacji podczas realizacji projektu, już na miejscu, we Francji – informują uczestniczki projektu „Nowe metody dla lepszej przyszłości”.

Nadmieńmy, iż francuskim partnerem nakielskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 jest Association Weiner Plus.

materiał: Agnieszka Jakś-Jankowska koordynator ds. projektu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)