"Nauczanie Otwartości w Edukacji”. Konferencja podsumowująca projekt

fot. powierzone
5 czerwca 2023 r. w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy odbyła się #konferencja, która podsumowywała 5 lat projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.
Jej elementami były: wystąpienia organizatorów (Iwony Waszkiewicz - Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Magdaleny Buschmann - Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Sławomira Czarneckiego Dyrektora Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera); debata ekspercka ”Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, wykład wprowadzający „Nauka Otwartości w Edukacji” prof. dr hab. Romana Lepperta z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego; wystąpienie koordynatora projektu Przemysława Nowakowskiego „Filary projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna w Bydgoszczy”; opis projektu w wykonaniu uczniów w nim uczestniczących i projekcja filmów tematycznych. Ponadto, na błoniach Wyspy Młyńskiej można było również zobaczyć instalację Festiwal Kultur IV Dookoła Świata – efekt kapitalnych pomysłów dzieci i młodzieży poszczególnych szkół. Bardzo istotną częścią konferencji była debata ekspercka „Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, gdzie mówiono o wyzwaniach polskiej edukacji w szybko zmieniającym się świecie. W bydgoskim przedsięwzięciu dzięki „kontaktom metropolitalnym” udział wzięli m.in. wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektorzy: Liceum Ogólnokształcącego w Nakle Aleksandra Białka, Zespołu Szkół w Nakle Dariusz Betscher oraz Zespołu Szkół w Lubaszczu Piotr Michalak. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, inspirację i bardzo ciekawą dyskusję.
Materiał: Tomasz Miłowski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
















Czytaj również
- W tym składzie podejmują uchwały od roku. Trwa kadencja rady gminy
- 80. rocznica zakończenia II wojny światowej. Szubin oddał hołd bohaterom
- Kadencja rady trwa już rok. Jak oceniasz pracę radnych?
- Wygrał wybory na burmistrza. Dobrze rządzi gminą? (sonda)
- Podzielili się cennym darem. Zebrano prawie 7 litrów krwi
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)