Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2020

Nadzwyczajna sesja w Nakle. Dokonano zmian w budżecie

fot. archiwum

fot. archiwum

W środę, 1 kwietnia odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Nakle. Ze względu na sytuację# sesja została przeprowadzona zdalnie. W sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury obecny był przewodniczący rady miejskiej Paweł Wiśniewski oraz burmistrz gminy Nakło Sławomir Napierała.

Powodem zwołania sesji była kwestia obowiązku zdalnej nauki, która jest obowiązkowa od 25 marca. - Gmina Nakło korzystając z programu rządowego planuje zakupić sprzęt komputerowy, aby ułatwić uczniom i nauczycielom zdalną naukę - wyjaśnił przewodniczący. W budżecie na ten cel przeniesiono środki z innych zadań i przeznaczono kwotę 180 tys. zł na zakup 70 laptopów dla szkół, które zostaną następnie użyczone uczniom, którzy nie dysponują sprzętem na czas zdalnej nauki. Na ten cel gmina ma otrzymać zwrot części kosztów z Ministerstwa Cyfryzacji w formie zwrotu, jak sprzęt zostanie już zakupiony. Ma być to około 100 tys. zł dofinansowania. Oprócz tego gmina przekazała, jak wyjaśnił burmistrz, wszystkie laptopy będące na wyposażeniu szkół z terenu gminy Nakło na użyczenie uczniom. - Na dzień dzisiejszy nie mamy kontaktu z czterema uczniami z terenu naszej gminy - poinformował Sławomir Napierała.

Ponadto, z budżetu przeznaczono 60 tys. zł na zakup samochodu na potrzeby zarządzania kryzysowego do przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Na terenie gminy mamy w tej chwili już kilkaset osób przebywających na kwarantannie. To około stu rodzin, którym codziennie pomagamy w różnej formie. Jest to dostawa żywności, gotowych posiłków. Udzielamy pomocy wszystkim osobom starszym, potrzebującym, które zgłaszają się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. To wszystko wymaga komunikacji, poruszania się. Z tego i innych powodów ten zakup jest niezbędny - wyjaśnił burmistrz. W chwili obecnej, MGOPS nadal wykonuje swoje zadania, np. usługi opiekuńcze, a w chwili obecnej dojazd opiekunów środkami komunikacji zbiorowej jest mocno utrudniony i często niemożliwy.

Radni jednogłośnie zagłosowali za zmianami w budżecie.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 20 (24)

  podatnik, w dniu 02-04-2020 13:45:02 napisał:

  obniżyć uposażenie włodarzy i diety radnych mase ludzi w Nakle jest na bezpłatnych urlopach trzeba zacząć oszczędzać

  odpowiedz

  • 14 (14)

  Czekamy, w dniu 02-04-2020 14:28:29 napisał:

  Ciekawe czy nas rząd zrezygnuje z zarobków, bo Ci tych 2 koła to nie odpuszczą. Czekamy na pierwszego radnego co zrzeknie się diety!

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Mieszkaniec, w dniu 02-04-2020 14:41:52 napisał:

  W co wy wierzycie. To jest nierealne żeby się zrzekli.

  odpowiedz

  • 10 (14)

  Obywatel, w dniu 02-04-2020 14:46:12 napisał:

  Kupcie laptopy poleasingowe będzie 3 razy wiecej, no chyba że kolega ma zarobić?

  odpowiedz

  • 9 (11)

  I, w dniu 02-04-2020 15:20:42 napisał:

  A minister rolnictwa wypłacił ponad 170 mln premii w dobie kryzysu ok widocznie te pieniądze się im należą

  odpowiedz

  • 5 (13)

  Dżastin, w dniu 02-04-2020 15:30:05 napisał:

  70 laptopów można znaleźć w parku w postaci ławeczki oraz konika, akurat równowartość potrzebnych pieniążków. Życzę wszystkim zdrówka

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (11)

  Nakielanin, w dniu 02-04-2020 15:35:40 napisał:

  Nie ma kontaktu z 4 uczniami to kupią 70, masakra. Panie Burmistrzu są chyba ważniejsze rzeczy niż kupno takiej ilości laptopów.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Nakielanka, w dniu 02-04-2020 16:15:49 napisał:

  A co z podatkami od nieruchomości będą odroczenia w płaceniu dla firm

  odpowiedz

  • 1 (5)

  galmartie, w dniu 02-04-2020 17:10:38 napisał:

  co to ma byc na waciki? poraża wielkość tych kwot.

  odpowiedz

  • 14 (14)

  Michał, w dniu 02-04-2020 17:41:00 napisał:

  dajcie przykład i zrezygnujcie z uposażenia Tak samo prezesi spółek gminnych Żyjecie z naszych podatków a jak teraz nie zarabiamy to pokażcie jacy jesteście solidarni z narodem

  odpowiedz

  • -6 (8)

  marek, w dniu 02-04-2020 21:26:44 napisał:

  K... Nakło to jakaś wylęgarnia Koronowirusa masakra , robić tam zakupy to dużeE ryzyko !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Piotr, w dniu 03-04-2020 15:41:29 napisał:

  Czy zdalne nauczanie jest nauczaniem, czy zadawaniem lekcji przez nauczycieli?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usta - powiekszanie
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Produkty instax
od 37,90PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Meble młodzieżowe systemowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)