Dziś mamy 21 kwietnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 listopada 2018

Mistrzostwa w szachach szybkich. Zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie

fot. powierzone

fot. powierzone

3 listopada Jan Rosiński wziął udział w IV Mistrzostwach Regionu Pomorza i # Kujaw w Szachach Szybkich, które odbyły się w Świeciu.

Turniej rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 12 minut na partię+4 sekundy za każdy ruch. Zawody zostały zgłoszone do klasyfikacji FIDE dla szachów szybkich. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział wielu znanych zawodników m. in. austriacki mistrz międzynarodowy polskiego pochodzenia Radosław Gajek oraz mistrz międzynarodowy Andrzej Maciejewski, który w 1973 roku zajmował 1 miejsce wśród polskich szachistów, a na liście światowej dzielił 116-127 miejsce.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. Mistrzostwa Regionu Pomorza i Kujaw w Szachach Szybkich już na stałe wpisały się w szachowy kalendarz naszego województwa, bowiem są rozgrywane co roku i przyciągają coraz więcej szachistów z różnych części Polski. Jan Rosiński uplasował się na 36 miejscu z dorobkiem 4 punktów. Wynik należy uznać za dobry, ponieważ zawodnik Feniksa przed turniejem był rozstawiony na 40 pozycji na liście startowej. Łącznie we wszystkich partiach mroczanin zanotował 2 wygrane, aż 4 remisy i tylko 3 porażki. Warto dodać, że jest to rekordowa liczba remisów Jana Rosińskiego w partiach turniejowych. Największym powodem do zadowolenia jest remis z Emilianem Wosztylem, który posiada II kategorię szachową i ranking FIDE 1362. Jako ciekawostkę można wspomnieć fakt, że Emilian Wosztyl zajął 2 miejsce na sierpniowym turnieju w Mroczy w grupie rankingowej do 1500 punktów FIDE.

Podsumowując, zawody w Świeciu były świetną okazją do zmierzenia się z mocnymi zawodnikami z różnych stron Polski. Dzięki udziałowi w tak silnym turnieju można zyskać profity w postaci zwiększenia siły gry oraz zdobycia kolejnych cennych doświadczeń.

24 października Jan Rosiński wziął także udział w Grand Prix Warzelni Piwa w szachach błyskawicznych w Bydgoszczy, gdzie zajął wysoką 13 pozycję i bardzo niespodziewanie wyprzedził w klasyfikacji ogólnej kandydata na mistrza krajowego Mariusza Mazalona.

Już 18 listopada szachiści Feniksa Mroczy zainaugurują nowy sezon ligowy. W tym sezonie mroczanie będą występować w IV lidze.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Mroczanka, w dniu 04-11-2018 15:31:40 napisał:

    Braaaaaawo! Gratulacje! Oby więcej takich młodych ludzi!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Przewóz krajowy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Czytniki kodów kreskowych
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Blacharstwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)