Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Mieszkańcy Występu dokonali wyboru. Ewa Hoppe nadal sołtysem!

fot. BG

fot. BG

W świetlicy Szkoły Podstawowej w Występie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze. # Do walki o fotel sołtysa stanęło dwóch kandydatów.

Zebranie rozpoczęło od sprawozdania sołtys wsi za minioną kadencję. To był bardzo udany okres dla wsi, która po wielu latach doczekała się poprawy stanu dróg. A to wszystko m.in. dzięki temu, że część funduszu sołeckiego była przeznaczana na dokumentację techniczną. – Kadencja minęła bardzo szybko ale udało się zrealizować wiele ważnych zadań. Jasne jest, że jeszcze dużo jest do zrobienia ale nie spieszmy się, róbmy wszystko krok po kroku. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, radzie sołeckiej oraz urzędnikom – podsumowała sprawozdanie Ewa Hoppe. Na sam koniec, mieszkańcy mogli obejrzeć krótki, 9 – minutowy film podsumowujący całą kadencję rady sołeckiej.

W związku z wyborami, niezbędne było powołanie komisji skrutacyjnej oraz zgłoszenie kandydatów na sołtysa. Ewa Hoppe ! – chórem odpowiedzieli mieszkańcy. Sołtys oczywiście zgodziła się, a za rywala miała Arkadiusz Wawrzyniaka. W tajnym głosowaniu wzięło udział 93 mieszkańców. Stosunkiem głosów 62:30, na kolejną kadencję wybrana została Ewa Hoppe. Kolejnym krokiem było powołanie rady sołeckiej. W tym przypadku na 6 miejsc, zgłosiło się 9 kandydatów. Decyzją zebranych, sołtys przez kolejne 5 lat będą wspierać: Piotr Nowicki( 46 głosów), Jan Wegner(44 głosy), Joanna Nowicka(43 głosy), Ewa Ostolska(37 głosów), Jacek Cistowski(37 głosów) i Dariusz Drozdowski(37 głosów).

W otwartej dyskusji, która w większości miała miejsce między poszczególnymi zebraniami, zgromadzeni mieszkańcy zadawali wiele pytań. Poruszono m.in. dalszy etap budowy dróg w sołectwie, temat budowy świetlicy, która mogłaby służyć reaktywowanemu KGW oraz zanieczyszczenia wsi.

Oceń artykuł: 5 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  iiimige, w dniu 13-03-2019 19:43:31 napisał:

  szkoda...

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Mieszjaniec, w dniu 13-03-2019 20:28:27 napisał:

  Gratulacje. Myślę że kadencja będzie jeszcze lepsza niż była dla występu Proszę pomyśleć nad klubem sportowym dla wystepu. Albo o jakiś rozgrywkach w piłkę nożną.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Obserwator, w dniu 13-03-2019 20:42:59 napisał:

  Na zdjęciu nr 6 panowie w koszulkach w kratkę , to bracia.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 13-03-2019 23:11:14 napisał:

  Wszystko spoko, ale o równaniu dróg, który nie zostały utwardzone, to Pani Sołtys już chyba zapomniała...

  odpowiedz

  • 1 (1)

  111, w dniu 14-03-2019 07:41:18 napisał:

  A czemu komentarze usowacie

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 14-03-2019 08:01:50 napisał:

  Może Pani sołtys pomyśli chociaż o wyrównanie dróg, bo już ciężko jest nimi przejechać samochodem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  swój, w dniu 14-03-2019 08:27:25 napisał:

  Chwalenie się czymś co się nie zrobiło, ot i Siła .! A opozycja się nie przygotowała .

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bia, w dniu 14-03-2019 16:25:07 napisał:

  Sesja zdjęciowa na zebraniu wiejskim , niektórzy to nawet w wielokrotnych ujęciach , a to w jakim celu ? naprawdę służy ?

  odpowiedz

  • -1 (1)

  ola, w dniu 15-03-2019 09:11:08 napisał:

  PiS nie przebił się ze swoim kandydatem. heheh.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 1 (1)

  bolek wałęsa, w dniu 16-03-2019 20:58:29 napisał:

  Strażak sikawkowy też w radzie, ps. kicha z zetki.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Opozycja, w dniu 16-03-2019 21:44:58 napisał:

  Gratulacje dla sołtyski I nowej(starej) rady. Mam nadzieję ,że po raz pierwszy udało się zebrać realna opozycję . Będziemy się Wam przyglądali uważniej. Liczę na większą aktywność w sesjach RM bo jest słabo. Pamiętajcie będziemy krytyczni bo merytorycznie jesteście słabi...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Modne aranżacje
Budowa magazynów
Masaż gorącymi kamieniami
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)