Licealiści w Berlinie. Uczniowie delektowali się wystrojem jarmarków

fot. powierzone
Grudzień nieodłącznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem# i związanymi z tym świętem tradycjami. Jedną z nich jest odwiedzanie jarmarków, dlatego też 1 grudnia uczniowie klas drugich mieli okazję wyjechać do Berlina, aby wczuć się w klimat Świąt panujący za naszą zachodnią granicą.
Młodzież odwiedziła dwa z najbardziej rozpoznawalnych, spośród czterdziestu, jarmarków w stolicy Niemiec. Są one niewątpliwie atrakcją turystyczną dla wszystkich przyjezdnych. Dla kl. IId o profilu turystycznym była to znakomita okazja, aby poznać pracę przewodnika wycieczek i przyjrzeć się działaniu biura podróży.
Będąc w takim miejscu, należy skosztować regionalnych przekąsek z kiełbasek, kapusty, pieczonych kasztanów, orzechów i innych smakołyków oraz nabyć wyroby rękodzielnicze. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Techniki.
Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie najważniejszych miejsc w sercu Berlina, między innymi Placu Aleksandra, Bramy Brandenburskiej, Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, gmachu Parlamentu Niemiec.
Mimo mroźnej pogody, wszyscy z radością nie tylko podziwiali wspaniałe obiekty tego najludniejszego miasta Unii Europejskiej, ale także delektowali się wystrojem i atmosferą jarmarków.
Materiał: J. Stefaniak-Szmyt / I LO w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)