Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2019

Letni Turniej Brydża w Szubinie. Memoriał Andrzeja Klawittera

fot. SzDK

fot. SzDK

W niedzielę 11 sierpnia w Szubińskim Domu Kultury odbył się# 66. Turniej par w brydżu sportowym na zapis maksymalny, „Memoriał Andrzeja Klawittera”.

Turniej zaliczony został do Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego. Wzięło w nim udział 26 par z Rogowa, Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Torunia, Więcborka, Piły i Szubina.

Turniej wygrała para z Rogowa Bogusz Nalazek, Robert Górny (Forta Rogowo) z wynikiem 64.63. Druga najlepsza para uzyskała wynik 63.00 Leszek Hajne (BTG Bydgoszcz), Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski). Wynik 61.79 pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca parze Bartłomiej Kamelski (Hurtownia Sportowa PAAK), Dominik Kaszowski (Jantar Toruń).

Po zakończeniu Turnieju dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon i przewodniczący sekcji brydża działającej przy SzDK Konrad Grempka wręczyli nagrody zwycięzcom. Kolejny Turniej odbędzie się 17 listopada 2019 r.

Materiał: SzDK

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)