Lepiej późno niż wcale. Mieszkańcy w końcu doczekali się remontu drogi

fot. MM
Po wielu latach mieszkańcy Kaźmierzewa doczekali się remontu drogi łączącej #sołectwa z Wyrzą. Teraz po dziurach nie ma śladu.
– Czekamy na budowę tej drogi od 40 lat i to nie są słowa na wyrost, taka jest po prostu prawda i nikt temu nie zaprzeczy. Remontujemy drogi, gdzie jest już asfalt, a tam gdzie go nie ma, nie jest robione nic – oznajmił. Ta droga dla każdego mieszkańca Kaźmierzewa jest niewątpliwie najważniejsza i co do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać, bowiem przejazd tym niespełna 700-metrowym odcinkiem drogi umożliwia mieszkańcom najkrótszą możliwą podróż do stolicy gminy, czyli do Mroczy – mówił mrotecki radny Tomasz Krakowski, mieszkaniec Kaźmierzewa.
Temat związany z budową drogi na odcinku Wyrza – Kaźmierzewo był dobrze znany miejscowym władzom od wielu lat. Gmina przez ten czas nieustannie starała się o uzyskanie dofinansowania na jej realizację – co prawda z marnym skutkiem, jednakże ostatni kwartał ubiegłego roku okazał się przełomowy w tej sprawie. W okresie ostatniej kampanii wyborczej gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na odbudowanie omawianej drogi i przepustu.
Mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi. Tym samym dobiegła końca ich trwająca 40 lat udręka. Kierowcy nie kryją zadowolenia z nowej drogi. – Szczerze powiedziawszy nie sądziłem, że doczekam się remontu tej drogi. Mimo że na każdym zebraniu sołeckim poruszałem jej temat, to tak na dobrą sprawę nie wierzyłem w to, że kiedyś naprawią ten odcinek. Trzeba było długo czekać, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale i z tego miejsca dziękuję naszym władzom – powiedział mieszkaniec Kaźmierzewa.
Galeria






Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad
CNA, w dniu 22-03-2020 16:23:03 napisał:
odpowiedz
Konserwatysta, w dniu 23-03-2020 09:25:19 napisał:
odpowiedz
La, w dniu 23-03-2020 14:49:48 napisał:
odpowiedz
Mieszkaniec , w dniu 24-03-2020 22:56:15 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!