21 kwietnia 2013
Grali młodzieżowcy

Juniorzy Szubinianki gromią

Rewelacyjnie spisali się w niedzielny wieczór juniorzy Szubinianki, którzy wysoko pokonali Spójnię Białe Błota. Komplet punktów zgarnęli także młodzicy.

Od pierwszego gwizdka sędziego Szubinianka ruszyła do ataku, jednak brakowało klarownych okazji. W końcu po małej wymianie podań w polu karnym przyjezdnych sfaulowany został Dawid Klajbor, przez co sędzia słusznie podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Szymon Staszak, który rzut karny zamienił na gola (1:0).

Długo nie trzeba było czekać na podwyższenie wyniku. Nie minęło 5 minut, a po dośrodkowaniu prawego obrońcy gospodarzy piłkę do siatki skierował Wojciech Alwin, będący w dobrej formie strzeleckiej.

Pod bramką Pawlaka niewiele się działo. Zawodnicy z Białych Błót okazywali słabą skuteczność, zaś defensorzy LKS-u byli w niezłej formie, co zmuszało przeciwników do strzałów z daleka, które okazywały się bardzo niedokładne.

Aktywnością wykazywał się również Klajbor, od czasu do czasu zapędzający się na połowę przeciwnika. To się opłaciło, kiedy przepięknym strzałem z około 20 metrów posłał piłkę do bramki i nawet efektowna parada bramkarza nie uchroniła gości przed utratą trzeciego gola.

Chęci gry nie można było odebrać zawodnikom Spójni. Starali się oni konstruować akcje od własnej bramki i wykorzystywać szybkość bocznych pomocników, jednak mieli oni trudny orzech do zgryzienia grając z dobrze dysponowanym liderem. Po rzucie rożnym, w ostatniej akcji pierwszych 45 minut na 4:0 podwyższył Patryk Stróżyński, wykorzystując dobre dośrodkowanie głową skierował futbolówkę do bramki Miśkowiaka, który przy tym strzale nie mógł wiele zrobić.

Po 15 minutach rozmowy trenerów ze swoimi podopiecznymi arbiter wznowił mecz. Druga odsłona to kolejna dawka konsekwentnej gry szubinian, którzy dominowali w środku boiska. Przyjezdni chcieli trochę poprawić wynik i odważniej ruszyli do ataku. Co prawda próby to nie gole, których tak potrzebowali, ale chronili się przed utratą kolejnych bramek.

Taki stan rzeczy trwał do ok. 60 minuty meczu, gdy sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy w odległości 25 metrów do bramki Spójni. Do piłki podszedł Alwin i po jego uderzeniu i rykoszecie piłka wpadła do siatki. Bezradny był w tej sytuacji golkiper, który być może obroniłby ten strzał, gdyby nie przypadkowe odbicie od obrońcy.

Szubinianka miała mecz w swoich rękach, 3 punkty w kieszeni. Trener zdecydował się na ustawienie trójką obrońców. Takie roszady Obremskiego wykorzystali w końcu przyjezdni. Po podaniu od kolegi piłkę przejął Tobiasz Cichy, który pokonał Pawlaka.

Mimo strzelonego gola przez przeciwników goście nie stworzyli więcej dogodnych szans. Słabą skutecznością w drugiej połowie wykazywali się natomiast napastnicy z Szubina. Najpierw piłkę nad poprzeczką posłał Sułkowski, a następnie w sytuacji sam na sam w słupek trafił Rajman.

Po wielu próbach w końcu udało się strzelić szóstego gola, którego autorem był debiutujący Kamil Stróżyński. Spotkanie zakończyło się zasłużonym, można rzec, że już w pierwszej połowie wywalczonym zwycięstwem. Tym samym juniorzy Szubinianki pozostają liderami rozgrywek.

Kolejny mecz ligowy dopiero za trzy tygodnie w Solcu Kujawskim z Unią. Za tydzień natomiast sparing z Victorią Kołaczkowo.

Szubinianka Szubin - Spójnia Białe Błota 6:1 (4:0)
Bramki: Szymon Staszak, Wojciech Alwin (2), Dawid Klajbor, Kamil Stróżyński, Patryk Stróżyński - Tobiasz Cichy

Skład Szubinianki:
Przemysław Pawlak, Dawid Klajbor, Patryk Stróżyński, Bartosz Staśkiewicz, Maciej Kubisiak (Jakub Wiśniewski), Szymon Staszak, Przemysław Wesołek, Artur Rajmann, Dawid Woźniak, Damian Sułkowski (Kamil Stróżyński), Wojciech Alwin.

W niedzielę wygrali także młodzicy. Podopieczni Marcina Wiśniewskiego w Białych Błotach pokonali Spójnię 2:1. Bramki zdobyli: Fabian Wiśniewski i Filip Grodziski.

Przemysław Jemioła, Bartosz Przybylski, Karol Krawczyk, Paweł Staśkiewicz, Kamil Weichbrodt, Markus Hek, Jakub Donarski, Fabian Wiśniewski, Filip Grodziski, Szymon Stypczyński, Patryk Frąckowiak

Nie powiodło się natomiast trampkarzom, którzy przegrali z LZS- em Jadowniki 0:2.

materiaŁ: SZS/BDS

Oceń artykuł: 151 144